Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Hlavním tématem aktuálního čísla prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business, jsou výjimečné projekty, které tvoří mimořádné osobnosti.

Objevujte s námi velké rozvojové projekty, které vznikají v širším centru města. Developeři dnes ke spolupráci na tvorbě městských čtvrtí zvou více architektonických kanceláří, což přispívá to k diverzitě domů a rozmanitému výrazu. Poznávejte i zajímavé architekty, kteří pomáhají developerům skládat dohromady všechny jednotlivosti do propojeného celku.

V čísle najdete i výjimečné designéry, kteří pomáhají zhmotňovat představy lidí o dokonalém domově. Objevíte s námi skleněnou pouť Ronyho Plesla, úžasné projekty v regionech, rekonstruované domy s duší a atmosférou a mnoho dalších výjimečných příběhů. A pak je tu naše hledání zajímavých a mimořádných projektů, které se na stránkách časopisu dosud objevily, v rámci ocenění TOP E&B.

Vybíráme z obsahu

Tvoříme nové městské čtvrti

Leoš Anderle je vzděláním stavař, čímž navázal na rodinnou tradici. K developmentu se dostal už na vysoké škole, kdy tento obor vlastně vznikal. Od té doby se mnohé změnilo. Dnes řídí jako CEO jednu z největších developerských skupin v České republice Sekyra Group, která se podílí na řadě projektů a staví zcela nové pražské čtvrti na Smíchově a na Rohanském ostrově. Hovořili jsme nejen o městotvorných projektech, ale také o udržitelnosti, revitalizaci brownfieldů, spolupráci s architekty nebo plánech do budoucna.

S důrazem na ekologii

Výstavba ze dřeva se stává trendem udržitelné budoucnosti. Společnost UBM proto plánuje stát se největším evropským developerem ekologických budov s hybridní dřevěnou konstrukcí. V blízké budoucnosti plánuje realizovat tímto způsobem až 100 tisíc m2 plochy v rezidenčních a administrativních centrech v Evropě. Po zkušenostech z Rakouska a dalších zemí CEE chystá první projekt tohoto typu také v České republice.

Ocenění TOP E&B

Redakce magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci se svým vydavatelem, mediální skupinou A 11, vyhlašuje ocenění TOP E&B, v němž chce vyhodnotit zajímavé a výjimečné projekty, které se na stránkách časopisu dosud objevily. První nominované projekty pak najdete již v tomto čísle, na následujících stranách. Další budou zveřejněné v dalších týdnech také na našem webu a rovněž v dalším čísle.

Ideální dům by měl chybět

Všichni tři, Boris Redčenkov, Prokop Tomášek i Jaroslav Wertig, se narodili v roce 1969. Proto jejich společný ateliér, který založili po absolvování studia, nese název A69 – architekti. Kromě roku narození a smyslu pro humor je spojuje ambice vytvářet autorskou architekturu reagující na místo, čas a okolnosti jejího vzniku. Za sebou mají desítky realizací a stovky projektů všech rozsahů, velikostí a typologických druhů. Povídat si s nimi je zábavné a inspirující!

Domy s duší a atmosférou

Koncem září se veřejnosti po obsáhlé rekonstrukci trvající čtyři roky otevřel Clam-Gallasův palác. Na ní se podílel coby hlavní architekt Petr Malinský se svojí kanceláří Arpema. Povídali jsme si s ním přímo v prostorách paláce o rekonstrukci, jaká překvapení ho během ní čekala, proč se často podílí právě na obnově historických památek a proč má rád staré domy s duší a atmosférou.

Regionální přehlídka architektury

Letos se poprvé uskutečnila Krkonošská cena za architekturu, která chce upozorňovat na kvalitní architekturu v regionu, kde v poslední době vzniká mnoho zajímavých projektů. V České republice totiž byly doposud v oblasti hodnocení architektonických realizací, práce s veřejným prostorem nebo krajinou především celonárodní ceny. Ty ale nemohou pojmout detail mikroregionu, jeho specifické potřeby a počiny v něm.

Od designu k umění

Se sochařem, sklářským výtvarníkem a profesorem designu Ronym Pleslem jsme hovořili v jeho ateliéru v pražském Karlíně nejen o posunu k volné tvorbě ve spolupráci se sklářem Jiřím Šínem a jeho Sin Studio Gallery, ale také o úžasné instalaci Stromy rostou z nebe v renesančním kostele Santa Maria della Visitazione na letošní nejprestižnější přehlídce umění na světě Biennale Arte 2022 v Benátkách.

Zhmotněná představa o dokonalém domově

Začalo to kuchyněmi, ta je také nejdůležitější místností v domě Jiřího Stopky. Nejdříve nábytek navrhoval, poté založil s bratrem Miroslavem rodinnou firmu, která má své interiérové realizace po celém světě. Jeho společnost nyní nabízí ty nejlepší značky světového designu. Jiří Stopka je vzděláním strojař, ale duší umělec. Rád neustále něco nového objevuje. Ať už v designu, cestování, nebo třeba i ve svých možnostech. A právě teď chystá otevření dalšího showroomu se značkou Minotti.

Předchozí

Slavnostní křest E&B

UBM představuje nový rezidenční projekt Astrid Garden v Holešovicích

Další