CAMP je součástí unikátní mezinárodní platformy

|

Bloomberg Connects nabízí kulturní zážitek v digitálním prostředí

Platformu Bloomberg Connects vytváří americká organizace Bloomberg Philanthropies s cílem podpořit digitální inovace v umění. Propojuje muzea, galerie a další kulturní instituce po celém světě. Součástí je MoMA, Guggenheim v New Yorku nebo britská Tate Modern v Londýně a dalších více než 200 organizací.

Aplikace uživatelům nabízí audio, video, obraz i text, a poskytuje tak nové možnosti, jak zažít kulturu. Návštěvníci si ji mohou otevřít kdykoliv a kdekoliv, takže mají k obsahu přístup jak na místě, tak z domova. Zároveň lze všechny průvodce využívat zdarma.

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) je první českou kulturní organizací, která se zapojila do této globální sítě a návštěvníkům chce nabídnout další způsob, jak objevovat pražskou architekturu a urbanismus. Obsah je dostupný jak v českém, tak v anglickém jazyce.

Ve spolupráci s kolektivem Storylab Audio CAMP připravil poslechový okruh, který poskytuje vhled do historie i současnosti Pragerových kostek, jedné z nejznámějších budov věhlasného československého architekta Karla Pragera. V současnosti v nich sídlí Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Okruh má osm zastávek, které návštěvníci najdou v přehledné mapě a mohou si je sami poslechnout. Zjistí detaily o architektuře stavby, životě Karla Pragera nebo o fungování CAMPu.

Aplikace také nabízí doplňkový multimediální obsah k současně probíhající výstavě fotografa Iwana Baana Prague Diary. Fotograf tu v několika videích představuje koncept a podobu výstavy. Audio úryvky zase poskytnou hlubší vhled do Baanovy tvorby a popíšou, jak vznikaly snímky Prahy v létě loňského roku. Tato část multimediálního obsahu se bude v aplikaci průběžně měnit s každou novou výstavou CAMPu.

„Jsme rádi, že můžeme být první českou kulturní institucí, která je součástí platformy Bloomberg Connects. Chceme našim českým i zahraničním návštěvníkům poskytnout nový multimediální obsah, který blíže představí naše prostory i výstavy. Kromě toho v srpnu oslavíme 100 let od narození Karla Pragera, takže jsme vytvořili podrobného průvodce, který představí architektův život a tvorbu,“ popisuje vedoucí kanceláře CAMP Štěpán Bärtl.

Aplikaci Bloomberg Connects si můžete stáhnout na Google Play nebo App Store.

Předchozí

Zájem o nové byty nadále roste

Nevidomí a památky

Další