Ohlédnutí za TOP EB 2024

|

Barokní prostory Clam-Gallasova paláce v Praze hostily 20. března večer 2. ročník ocenění TOP ESTATE & BUSINESS, které slavnostně vyhlásila redakce prestižního magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci s odbornou porotou. Výherci jednotlivých kategorií i držitel titulu Osobnost roku magazínu ESTATE & BUSINESS převzali cenu věnovanou společností Lasvit. Oceněny tak byly výjimečné a inovativní projekty a osobnosti, které se na stránkách tohoto časopisu objevily v posledním roce. Jaká byla atmosféra a jak to celé vypadalo? To vám pomohou přiblížit fotografie a video níže.

Text: Jana Chuchvalcová

Foto: Archiv TOP EB, Jan Branč

V porotě zasedly nejvýznamnější osobnosti magazínu ESTATE & BUSINESS. Vedle Michala Froňka (Olgoj Chorchoj), Radana Hubičky (AARH), Jany Vlkové (Colliers), Tomáše Veselého (Magistrát hl. m. Prahy), Davida Zalabáka (Aulík Fišer architekti) o vítězích rozhodovali Veronika Rybnikář Hanáková (HANÁK NÁBYTEK), Jiří Kristek (Cushman & Wakefield), Petr Hlaváček (Magistrát hl. m. Prahy) a Milan Houser.

Slavnostní vyhlášení v Clam-Gallasově paláci

Na slavnostním večeru se v nádherném prostředí Clam-Gallasova paláce v Praze 20. března sešla architektonická, designérská a developerská smetánka, aby ocenila vyhlašované vítěze. Ceny TOP E&B pak nabídly přehled výjimečných osobností a projektů, o nichž se psalo v uplynulém roce na stránkách časopisu. Slavnostním večerem provedl architekt Jan Holna.

Kdo zvítězil?

1. Navrhovaný projekt s významným přínosem pro město nebo krajinu

V kategorii Navrhovaný projekt s významným přínosem pro město nebo krajinu se vítězem stala Nová Zbrojovka v Brně-Židenicích (CPI Property Group; Kuba & Pilař architekti).

2. Realizovaný projekt s největší kulturní přidanou hodnotou

V kategorii Realizovaný projekt s největší kulturní přidanou hodnotou se vítězem staly Winternitzovy automatické mlýny v Pardubicích (Nadace Automatické mlýny manželů Smetanových; Lukáš Smetana, ZETTE ateliér architekta Zdenka Balíka, Petr Všetečka, Jan Šépka, Marek Přikryl, Martin Prokše, Josef Pleskot, Ladislav Lábus a Petr Všetečka).

3. Realizovaný projekt udržitelné a inovativní architektury

V kategorii Realizovaný projekt udržitelné a inovativní architektury se vítězem stala Administrativní budova Kloboucké lesní (Kloboucká lesní; Mjölk architekti).

4. Realizovaný projekt s největším přínosem pro rezidenta

V kategorii Realizovaný projekt s největším přínosem pro rezidenta se stal Lihovar Smíchov (Trigema; Back’n’Arch – Marcel Soural, David Černý)

5. Výjimečná architektura projektu

V kategorii Výjimečná architektura projektu se vítězem stalo Vinařství Obelisk (ALCA GROUP; AiD team).

6. Architektonický počin roku

V kategorii Architektonický počin roku se vítězem stal Hydropolis, osvětové centrum vody v Praze na Vinohradech (Veolia Pražská vodohospodářská společnost; Vít Máslo, Krištof Kintera)

7. Nikdy nerealizovaný architektonický návrh projektu

V kategorii Nikdy nerealizovaný architektonický návrh projektu se vítězem stal Architektonicko-urbanistický koncept rekonstrukce stanice Metra C Kačerov (Aulík Fišer architekti).

8. Osobnost roku magazínu Estate & Business

V kategorii Osobnost roku magazínu Estate & Business se vítězem stal Petr Kolář, architekt a spolumajitel architektonického studia ADR.

Ještě jednou všem vítězům gratulujeme, hostům děkujeme za účast. Poděkování patří i společnosti Lasvit, která věnovala ceny pro vítěze, a jejímu majiteli Leonu Jakimičovi.

V neposlední řadě také velké poděkování partnerům, bez kterých by se tento večer neobešel. Patří mezi ně HANÁK NÁBYTEK, KVALITÁŘ, Decoland, EXX HOLDING, Volvo Car Czech Republic, 2mkz, Valen&Masár, VOIX Audio & Cinema , HOME-RENT, JAP FUTURE, Pepper Field by EU Land a Nadace Špuntíci.

Loga Top Eb
Předchozí

Pardubicko stále nevydalo stavební uzávěru kvůli stavbě spalovny

Nové číslo E&B nejen o mladých architektech a developerech

Další