Nové číslo E&B nejen o mladých architektech a developerech

|

Právě vychází dubnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Představujeme v něm vítěze druhého ročníku ocenění TOP E&B – ty nejzajímavější a mimořádné projekty i osobnosti, které se na stránkách časopisu objevily v uplynulém roce. V tomto vydání se zaměřujeme také na dynamiku designu, umění a developerských projektů, které formují naši realitní krajinu. Přinášíme fascinující pohled do světa developerských inovací, které přináší udržitelné i esteticky oslnivé bydlení.

České sklo i design opět ohromují návštěvníky prestižní přehlídky designu Salone del Mobile Milano, která každoročně nabízí to nejlepší ze světového designu. Koneckonců světovou úroveň českého skla potvrzuje i náš rozhovor s Leonem Jakimičem, zakladatelem společnosti Lasvit, v němž odkrývá tajemství spojení designu a umění. Jeho vášeň a vizionářství je inspirující. Umění má mnoho podob a tváří. Milan Houser, český výtvarný umělec, zase ukazuje, jak jeho práce propojuje estetiku a funkci, aby vytvořila jedinečné a provokativní prostředí.

Doufáme, že vám naše články přinesou nejen poznání, ale i radost a motivaci pro vaše vlastní projekty!

To nejlepší z obsahu

18 / Ocenění TOP EB zná své vítěze

Redakce prestižního magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci se svým vydavatelstvím A 11 a s odbornou porotou slavnostně vyhlásila ve středu 20. března v barokních prostorách Clam-Gallasova paláce vítěze cen TOP ESTATE & BUSINESS a držitele titulu Osobnost roku magazínu ESTATE & BUSINESS. Ocenila tak výjimečné a inovativní projekty a osobnosti, které se na stránkách tohoto časopisu objevily v posledním roce.

26 / Když se zrodí ta správná myšlenka

Společnost Explicit Funds nabízí široké spektrum investičních produktů pro každého, kdo hledá efektivní a profesionální správu svých financí. Přináší unikátní přístup k investování, který kombinuje moderní technologie s hlubokým porozuměním trhu. Její CEO a jednatel Viktor Jurčík nám přiblížil, jak se dá spojit finanční poradenství s developmentem, a co všechno má Explicit Funds za sebou.

36 / V Praze se staví!

Hlavní město v letošním roce čekají stavební práce na rekordním počtu veřejných staveb. Na více než desítce projektů z oblasti dopravní infrastruktury nebo veřejného prostoru se kromě města jako investor podílí také stát. Celkové investiční náklady jednotlivých projektů dosáhnou téměř 50 miliard korun.V Praze se staví!

58 / Zelené lži jménem greenwashing

Stále častěji se setkáváme s produkty a službami, které jsou prezentovány jako „šetrné k přírodě“, „vyrobeno z recyklovatelného plastu“ nebo třeba „vyrobeno ze 100% eko-materiálu“. Studie Evropské komise z roku 2020 však odhalila, že 53,3 % těchto eko-tvrzení jsou zavádějící, nepodložená nebo nepravdivá. EU proto usiluje o přijetí nové směrnice, která zpřísní pravidla pro používání environmentálních tvrzení, a to již s platností od roku 2025.

62 / Na příležitosti nečekáme, tvoříme je!

Říkají to architekti a zároveň majitelé studia Semela Ateliers, Ladislav Maxmilián Semela, Monika Zvonková a Pavel Šánek. Náš rozhovor se uskutečnil v inspirativním prostředí showroomu Konsepti, s nímž také spolupracují. Zeptali jsme se jich na to, co mají společného Viktorem Jurčíkem z Explicit Funds, s nímž jsme jsou na titulce časopisu, na jejich aktuální projekty nebo plány a vize pro budoucnost. A ty jejich jsou opravdu ambiciózní. Nabízí totiž „nový drajv“ a sexy spojení mladší i starší generace architektů.

74 / Designblok Cosmos zamířil do Milána

Ve spektakulární metalické kapsli na šesti kolech přivezl Designblok Cosmos na Milano Design Week 2024 deset originálních skleněných děl z dílny deseti předních českých designérů na pozadí imerzivní audiovizuální show vesmírného nekonečna. Vystavené objekty odráží svérázný autorský přístup a experimenty s tradiční českou materií, řemeslný um a know-how českých sklářů i rozdílné technologie a nejnovější výrobní postupy českých továren a manufaktur. Na MDW se prezentovaly také další české firmy jako Lasvit, Ton, Ravak, Preciosa nebo designérka Lucie Koldová.

90 / Sklo umí vyprávět příběhy

Rok 2023 označuje Leon Jakimič, zakladatel a majitel sklářské a designérské společnosti Lasvit, jako nejlepší v dosavadní historii firmy. Povídali jsme si s ním v úžasném showroomu Lasvitu v pražských Holešovicích nejen o jeho dalších vizích, plánech a úspěšných realizacích, které firma vytváří pro značky jako Tiffany, Rolex či Cartier, ale také o spolupráci s těmi nejlepšími českými i zahraničními designéry. S obdivem a pokorou hovořil o práci sklářů nebo svých předků, kteří jsou spojeni s rodinami Swarovski nebo Riedel, ikonami sklářství a šperkařství. Leon Jakimič tvrdí, že sklo umí vyprávět příběhy a vyzařuje lásku, kterou do něj skláři a designéři vkládají.

96 / Svoboda tvořit

Výtvarný umělec Milan Houser ve svých dílech dokáže spojit surovost s jemností, průmysl s ekologií, retro s futurismem. Zkrátka jeho umění má vše, na co si člověk vzpomene, ale hlavně donutí obdivovatele zamyslet se správným směrem.

Předchozí

Ohlédnutí za TOP EB 2024

Velký den pro český design, řemeslo i Lasvit!

Další