Velký den pro český design, řemeslo i Lasvit!

|

Lasvit získal nejprestižnější cenu světa designu Fuorisalone Award na milánském Design Weeku za nejlepší výstavu!

Výstava Re/Creation společnosti Lasvit získala hlavní cenu Fuorisalone, kterou vybrala designérská komunita na milánském týdnu designu. V soutěži, v níž se představilo více než 1100 projektů prezentovaných na milánském týdnu designu, vybrala odborná porota 16 nejvýraznějších z nich, kterým poté dala své hlasy designérská komunita a veřejnost. Česká sklářská společnost Lasvit se prosadila mezi špičkami ve světě umění, designu a technologií, včetně instalací umělce JR, společností Google, Zegna, Kia a Amazon.

Ústředním bodem výstavy Lasvitu Re/Creation, umístěné v krásném Palazzo Isimbardi, byla „Porta“, monumentální instalace uměleckého ředitele značky Maxima Velčovského. Dílo obsahuje sedm monumentálních panelů z lehaného skla (největší měří téměř 5 metrů díky lehané peci ve sklárně TGK), které ukazují ruční řemeslnou práci v průmyslovém měřítku. Kusy mají ručně vyráběné reliéfy a slouží jako skleněné plátno vhodné pro konstrukční prvky v architektuře. 

Výstava představila také nový koncept designu osvětlení Bois de Cristal od Marie Čulenové, novou kolekci s názvem Nebula od Claesson Koivisto Rune a limitovanou edici svítidel Neverending Glory od Jana Plecháče a Henryho Wielguse. Architekturu přehlídky vytvořilo pražské studio Cirque Menu. 

Vítězství komentuje zakladatel Lasvitu Leon Jakimič: „Nejlepší výstava v Miláně pro rok 2024. Z tisíců úžasných výstav po celém městě, kde se každý palác, galerie, muzeum a výstavní síň stávají kurátorovanou výstavou. Kurátorem té naší byl náš umělecký ředitel Maxim Velčovský. Je to velký den pro český design a řemeslo. Přirovnal bych to k tomu, že Kolja získal Oscara za nejlepší zahraniční film. Až na to, že jsme to vyhráli celkově za nejlepší cenu, ne jen za ‚mimo Itálii‘.“

Předchozí

Nové číslo E&B nejen o mladých architektech a developerech

Tiny housy jsou v Česku hitem

Další