Chytrá, propojitelná, udržitelná

|

Taková je domácnost budoucnosti

Na propojitelnost různých chytrých zařízení v rámci moderní domácnosti jsme si už zvykli, ale co energetická náročnost a ekologická zátěž při výrobě domácích spotřebičů?

Minimální dopad na životní prostředí, design odpovídající životnímu stylu uživatele a bezproblémové fungování chytrých, propojitelných zařízení jsou základními požadavky na moderní domácnost současnosti. Zejména propojitelnost je stále důležitější a plně odpovídá požadavku na co největší automatizaci běžných procesů v domácnosti, jako je praní, mytí nádobí, úklid, ale i skladování a uchování čerstvých potravin. Lidé totiž sice tráví daleko více času doma na home office, ale nechtějí tento čas věnovat rutinním domácím povinnostem, které je zdržují od práce a trávení volného času.

Jedinečné spotřebiče na míru

Jestliže máte domácnost vybavenou chytrými a vzájemně propojenými spotřebiči, je opravdu zbytečné jednotlivá zařízení ovládat ručně a samostatně, když to pohodlně zvládnete prostřednictvím svého smartphonu, tabletu, notebooku, ale třeba i chytrého televizoru nebo displeje Smart Hubu na chytré chladničce.

Čas je ta nejdražší veličina, kterou každý máme a kterou nechceme utrácet zbytečně. Zároveň si chceme svoji domácnost uzpůsobit vlastním představám a nechceme si nechat diktovat od výrobců, jak rozměrné, barevné a materiálově jednotvárné by měly být spotřebiče. Právě kvůli sílícím individuálním požadavkům na přizpůsobitelnost spotřebičů dané domácnosti vznikl projekt Bespoke od Samsungu: totiž sada kuchyňských spotřebičů na míru.

Původně šlo výhradně o chladničky, u nichž si zákazník mohl vybrat jak velikost výrobku, tak i povrchový materiál a barevné provedení spotřebiče. Jenže Samsung šel ještě dál a začal nabízet celé kuchyňské balíčky na míru. Kromě chladniček se tak objevily i personalizované mikrovlnné trouby a myčky, které svým designem a provedením doplnily dosavadní nabídku spotřebičů Bespoke.

Bespoke_Lifestyleimage_12-1GlamLavender_SatinSkyblue_CleanWhite

Záleží pouze na uživatelích, zda si zvolí jednotný design pro celou kuchyň, nebo naopak vhodně nakombinují různé barvy a povrchovou úpravu spotřebičů. Do řady Bespoke postupně přibyly i vysavače či unikátní šatní osvěžovač Bespoke AirDresser. Ten vrátí svěžest košilím, obleku, ale třeba i večerní róbě a dlouhému kabátu pomocí páry, aniž by bylo nutné je dávat do čistírny nebo prát.

Vysavač se sám vyprázdní a nabije

Bespoke spotřebiče usnadňují péči o domácnost, takže například akumulátorový tyčový vysavač Bespoke Jet se dokáže sám vyprázdnit v dokovací stanici All-in-One Clean Station a zároveň se v ní automaticky dobíjí. Vícevrstevný filtrační systém zajišťuje dokonale hygienický úklid s takřka stoprocentní účinností a nulovou prašností. Bespoke Jet je zároveň velmi lehký, takže při jeho váze 1,44 kg s ním lze pohodlně vyčistit i povrch židlí a pohovek, horní části skříní a stolů, okenní žaluzie, spodní strany spotřebičů či dokonce schody. Baterie s velkou kapacitou umožňuje vysávat po dobu jedné hodiny a poté ji lze snadno vyměnit za náhradní, která dobu úklidu prodlouží až o dvě hodiny.

Problémem většiny spotřebičů na dobíjecí baterie je poměrně krátká životnost. Ne však u tohoto vysavače, protože Bespoke Jet si zachová minimálně 70 procent kapacity baterie až po dobu 500 uklízecích cyklů.

05_Space_Bespoke-Jet
Vysavač lze využít i k monitorování domácnosti přes mobilní telefon, tablet či jiné chytré zařízení.

Ještě dál jde robotický vysavač Jet Bot AI+ s umělou inteligencí od společnosti Intel. Je vybaven vylepšenou technologií rozpoznávání objektů, systémem LiDAR a 3D senzory, díky nimž dokáže mapovat okolí a určovat si optimální dráhu. Do výbavy patří i kamera, díky níž lze vysavač zapojit do systému SmartThings a využít ho k monitorování domácnosti přes mobilní telefon, tablet či jiné chytré zařízení.

Vysavač se sám vyprázdní a nabije.

Komunikujte se svojí chladničkou během nákupů

U chladniček zahrnuje řada Bespoke všechny nejoblíbenější modely od amerických dvou a čtyřdveřových přes jednodveřové po francouzské třídveřové a čtyřdveřové. A také Family Hub, který představuje to nejlepší, co může chytrá chladnička nabídnout.

Zájemci mohou získat tisíce barevných kombinací Bespoke chladniček. Jde o 12 základních barev a dvě povrchové úpravy – sklo a ocel. Mezi nově nabízenými barvami jsou bílá, šedá, růžová, uhlově černá, blankytně modrá, oranžová a žlutá. V ocelovém provedení jsou chladničky k dispozici v barvách toskánské, matně černé, námořní modré, smaragdově zelené a nerezové oceli.

Prostřednictvím chladničky Family Hub a jejích chytrých funkcí se do kuchyně dostává zábava a rodiny mohou lépe organizovat chod domácnosti. Modelová řada 2022 podporuje Samsung TV Plus a poskytuje bezplatný televizní obsah a možnosti plynulého nepřetržitého sledování na dalších obrazovkách, jako jsou chytré televizory Samsung a mobilní zařízení Galaxy. Ve vybraných regionech tato chladnička podporuje také hlasovou službu Alexa, díky níž mohou uživatelé přistupovat ke službám Amazon, včetně Amazon Music.

Family Hub je rovněž vybaven funkcí View Inside, která díky integrované interní kameře snímá vnitřek chladničky včetně etiket potravin, a umožňuje tak vzdáleně sledovat obsah chladničky a dat expirace jednotlivých potravin – například přes mobilní telefon během nákupu.

Udržitelnost začíná u ovladačů k televizorům

Lepší propojitelnost všech chytrých domácích spotřebičů zajistí nový Samsung Home Hub ve spolupráci se službou SmartThings, která se integruje se spotřebiči připojenými k umělé inteligenci a zjednodušuje správu domácnosti. Samsung Home Hub spojuje šest služeb SmartThings do jednoho praktického zařízení, které dává uživatelům plnou kontrolu nad jejich chytrou domácností a usnadňuje domácí práce. Pro usnadnění spolupráce různých typů chytrých zařízení plánuje Samsung integrovat do svých chytrých televizorů SmartThings Hub a pomůže tím zpřístupnit funkce propojené domácnosti a zajistit její bezproblémový chod všem zájemcům o tuto technologii. SmartThings Hub se objeví i v chytrých monitorech a chladničkách Family Hub modelové řady 2022.

S05_SolarCell-Remote_Back

Důležitá je ale také ekologická stopa a udržitelnost nových domácích spotřebičů. Samsung jako první na světě přišel se samonabíjecím dálkovým ovladačem pro televizory SolarCell Remote, který nepotřebuje tužkové baterie, ale má integrovaný akumulátor a solární panel, jehož prostřednictvím se sám nabíjí buď z denního nebo z umělého světla. Vylepšená verze tohoto ovladače umí získávat elektřinu dokonce i z rádiových vln zařízení, jako jsou Wi-Fi routery, jinak ho lze ale také napojit na nabíječku k zařízením Galaxy.

Kromě toho společnost Samsung plánuje, že do roku 2025 budou všechny její televizory a nabíječky telefonů fungovat v pohotovostním režimu s prakticky nulovou spotřebou, čímž se zabrání dalšímu plýtvání energií.

Předchozí

Tvoříme prostor pro život. Komplexně

Kvalita služeb je pro nás klíčová

Další