Deset kroků na cestě k vysněnému domovu

|

Martin a Marcel Olšovští a Tomáš Doležal, spoluzakladatelé společnosti Simple Progress

Základní myšlenkou tří spoluzakladatelů společnosti Simple Progress byla snaha vytvořit koncept, který zákazníka provede celou cestou k vysněnému bydlení. Tento koncept je složený z činností a služeb, které zajistí vše od architektonické studie, přes obtížná jednání s úřady, výstavbu, až po dokončení domu včetně interiéru, zahrady a třeba také bazénu. Na konci pak klient už jen dostane klíče od svého domova. Za firmou stojí dvojčata Martin a Marcel Olšovští a Tomáš Doležal. Zeptali jsme se jich v příjemném prostředí jejich kancelářínejen na to, jak vznikl nápad založit firmu s tak zajímavým konceptem a na čem nyní pracují, ale i na jejich další plány.

Text: Redakce

Foto: Archiv Simple Progress

Co vás přivedlo na nápad před necelými deseti lety založit firmu Simple Progress?

Marcel: Ve stavebnictví se s Martinem pohybujeme od malička. Táta měl stavební firmu v Ostravě, takže jsme stavbu tak nějak měli v krvi.

Martin: Když jsme s Marcelem dostudovali a ve firmě tátovi začali víc a víc pomáhat, tak nám bylo jasné, že se jednou osamostatníme. Rekonstrukce panelových domů, zateplování fasád a stavby menších typizovaných domů totiž nebyl směr, kterým jsme chtěli jít.

Marcel: Chtěli jsme stavět prémiové a jedinečné vily.

ZR_05603

A proč právě ve třech?

Tomáš: Já jsem právě opouštěl pozici ve Škoda Auto a s Martinem a Marcelem jsme se znali ze soukromého života. Věděli jsme, že máme stejný pohled na byznys a na to, že chceme být jiná stavební firma v tom nejlepším smyslu slova.

Martin: Spojili jsme síly a začali firmu budovat společně.

Tomáš: Začali jsme budovat Simple Progress koncept.

Simple Progress koncept?

Marcel: Ano, Simple Progress koncept. Deset kroků na cestě k vysněnému domovu.

Prozraďte nám, jak to funguje?

Martin: Nejprve se sejdeme. Řeknete nám svoji představu, popíšete pozemek. Pokud ho nemáte jsme vám k dispozici už při jeho výběru, kdy s vámi zkonzultujeme, zda je vhodný pro realizaci vašeho vysněného domu. Ukážete nám, co se vám líbí a sdělíte nám své potřeby.

Tomáš: Na základě toho zajistíme architektonickou studii včetně vizualizací a 3D modelu, který vám umožní virtuální prohlídku domu, což je skvělé když někdo nemá prostorou představivost.

Marcel: Tím máte první dva kroky za sebou, osm jich zbývá. Simple Progress koncept je složený z činností a služeb, které zajistí vše od dokonalé architektonické studie, přes strastiplné jednání s úřady, bezproblémovou výstavbu až po dokončení domu včetně interiéru a zahrady.

Tomáš: Vlastně vám jen předáme klíče od vašeho nového domova.

To zní skvěle, kdy můžu odemykat dveře od svého nového domova?

Tomáš: Vždy je to individuální. Architektonickou studii prezentujeme do jednoho měsíce a následné připomínky zapracujeme do dvou týdnů. Projektová dokumentace trvá přibližně čtyři až pět měsíců, bohužel její povolování nejsme schopni ovlivnit, záleží na daném úřadu. Samotná výstavba až do fáze kompletně hotové vily včetně interiéru, zahrady a bazénu je otázkou 20 až 24 měsíců, záleží na velikosti a složitosti domu.

Prezentujete se také jako developer, proč jste rozšířili svoji činnost právě o development?

Marcel: Development byl dalším logickým krokem. Tato část naší společnosti zastřešuje naše vlastní developerské projekty. Vše odstartoval nákup pozemků v Brodcích nad Jizerou a vznik projektu Rezidence Brodce, kde stavíme 19 nadstandardních řadových domů.

Martin: Jako další můžeme zmínit projekt v Praze – Krči. Aktuálně pro tento projekt hledáme ten správný název, ale je jisté, že půjde o čtyři luxusní řadové domy.

Tomáš: A v neposlední řadě je to projekt vila UNIQUE. Jedná se o jedinečnou vilu ve svahu s nádherným výhledem, vlastním wellness, kinem a soukromým lesem. Tento projekt se nachází v oblasti Praha–západ.

Zmínili jste projekt vila UNIQUE. Řekněte nám o něm víc…

Martin: Velmi rádi, protože tento projekt je aktuálně na prodej. Jak říkal Tomáš, jde o jedinečnou vilu ve svahu o jednom podzemním a dvěma nadzemními podlažími o celkové podlahové ploše 430 m2. Najdete zde také vlastní soukromé wellness, posilovnu, kino nebo vlastní les o rozloze 4800 m2. Je to unikátní projekt.

Marcel: A má jednu nespornou výhodu, protože se ještě nestaví, i když je už povolený. Je tedy možné ho ještě upravit podle přání a představ zákazníka. A variabilita je opravdu veliká.

Koordinovat vaše projekty nebude asi jednoduché, je tomu tak?

Martin: Úskalí je samozřejmě několik, ale naší předností je, že nejsme pouze inženýrská společnost a že stavební část pokrýváme především vlastní výrobou. Vlastníme veškeré strojní vybavení a disponujeme svými zaměstnanci, kteří řemeslu opravdu rozumí.

Marcel: A pracujeme s ověřenými subdodavateli, kteří jsou s námi, stejně jako naši kmenoví zaměstnanci, několik let. Díky tomu jsme schopni garantovat kvalitu, kterou si vyžaduje náročnost našich projektů, stejně jako náročnost našich zákazníků.

Vaše domy jsou vybavené moderními technologiemi. O jaké technologie se jedná a o co mají vaši zákazníci největší zájem?

Tomáš: Energetická krize spustila enormní zájem o tepelná čerpadla, ta jsou součástí téměř každé naší vily, stejně jako klimatizace, stínění, chytrá domácnost, nabíječky pro elektromobily a v současné době také fotovoltaické panely.

Marcel: Současná situace ve světě nás také posunula směrem, který nás trochu překvapil. Každopádně dnes už není tak neobvyklé, že naši zákazníci požadují například domácí podzemní kryty.

Představíte nám, na čem pracujete v současné době?

Martin: Aktuálně dokončujeme nadstandardní vilu o celkové ploše 480m2 na Praze–západ, na Berounsku pak vilu s vnitřním nerezovým bazénem, na Hanspaulce vilu o jednom podzemním a třemi nadzemními podlažími a současně pracujeme na dalších sedmi projektech a určitě nezastavujeme. Chystáme i další projekty, například třípatrovou vilu v obci Petrov.

A co vaše plány do budoucna? Chcete rozšiřovat firmu nebo třeba přidáte další lokality?

Marcel: Určitě chceme jako firma růst a nadále stavět jedinečné projekty pro jedinečné investory. Naše práce nás baví a naplňuje, navíc po sobě necháváme něco hmatatelného a krásného.

Tomáš: Kdo to nezažil, tak to asi nepochopí. Je něco neskutečného, když máte na začátku všeho vlastně nepopsaný list, prázdný pozemek, kus země, na kterém se zhmotňují architektovy představy, které byly nejdříve jen pár čarami na čistém papíře, a sny a požadavky zákazníka.

Jak oslavíte v příštím roce desáté narozeniny Simple Progress a kde se vidíte za dalších deset let?

Martin: Určitě prací, všichni tři jsme workoholici a svoji práci milujeme. Možná se na chvilku zastavíme a ohlédneme se za tím, co se nám za tu dobu povedlo.

Marcel: Souhlasím, pořád je na čem pracovat, pořád je co zlepšovat a posouvat dál. Koneckonců, zatím je nám teprve deset let, to jsme vlastně ještě pořád na základní škole.

Tomáš: Nutno dodat, že tam, kde jsme, bychom nebyli, kdybychom neměli tak skvělý tým jaký v Simple Progress bezpochyby máme. Všem za to určitě patří velké díky.

vila radonice
Předchozí

Toto je domov

Do krovů i do podzemí!

Další