EuroCucina 2024: Komplexní řešení inteligentní kuchyně

|

Stánek značky Siemens na letošním veletrhu EuroCucina představil výhody chytré kuchyně, (eko)systému propojených spotřebičů. Prostřednictvím inovativních technologií zlepšují každodenní život v domácnosti.

První trouba s funkcí rozpoznání potravin

Umělá inteligence (AI) se stále více prosazuje v každodenním životě. Setkáváme se s ní v různých oborech, přístrojích a spotřebičích, dokonce i při vaření. Značka Siemens představila novou funkci u modelu vestavné trouby s integrovanou kamerou a umělou inteligencí. Nově dokáže tato trouba automaticky rozpoznat přibližně 40 různých pokrmů a jejich počet se bude prostřednictvím dalších aktualizací průběžně zvyšovat.

Kromě rozpoznání pokrmů má trouba s kamerou řadu dalších užitečných funkcí, například senzor stupně upečení Browning Sensor. Na stupnici od 1 do 5 lze jednoduše zvolit, jak moc propečená a křupavá má být pizza, lasagne, housky nebo croissanty. Trouba díky interakci kamery a umělé inteligence zajistí, aby byl konečný výsledek přesně podle vašich představ. Nemusíte tedy pokrm průběžně kontrolovat. Pokud ale chcete, můžete se do trouby jednoduše podívat v aplikaci Home Connect na svém mobilním telefonu nebo tabletu, aniž byste ji otevírali a větrali teplo.

Varné desky s přesnou regulací teploty

Větší přesnost, méně stresu: Nový senzor smažení fryingSensor Pro nabízí výběr z 11 teplotních stupňů od 70 do 220 °C pro lepší kontrolu a vždy dokonalé výsledky.

Nejnižší teplota 70 °C je ideální pro rozpouštění čokolády nebo másla, 110 až 120 °C se doporučuje například pro redukci omáček. Pokud si přejete osmahnout zeleninový pokrm na olivovém oleji, aniž byste ho přepálili, zvolte 140 °C. Bramboráky budou dokonale křupavé při smažení s teplotou 220 °C. Senzor neustále měří a kontroluje teplotu v nádobí a automaticky zvyšuje nebo snižuje výkon dle potřeby.

Nové je i tlačítko Oblíbené, které lze použít k uložení dalších funkcí nebo k aktivaci propojených spotřebičů. Krátkým stisknutím tlačítka se například může spustit seznam oblíbených skladeb, zatímco ohřevná zásuvka předehřeje nádobí a děti k večeři přivolá jiná barva světla v pokojíčku. Aplikace Home Connect a IFTTT (If This Then That; pokud nastane toto, pak udělej tohle) umožňují snadné zadávání vlastních scénářů podle individuálních potřeb a přání.

Reu Cl Multidoor Totalview03 Kf96dpxea 2024 High Res Preview

Designová chladnička s výkonným výrobníkem ledu

Další zajímavostí byla nová designová chladnička s nejvýkonnějším výrobníkem ledu na evropském trhu. Má vestavěný systém pro rychlou výrobu ledu a snadno a rychle připraví drcený led, ledové kostky či chlazenou filtrovanou vodu. Stačí jen stisknout tlačítko, protože přívod vody zajišťuje pevná přípojka s filtrem. Denně vyrobí až 5 kg ledu (přibližně 30 sklenic á 220 ml). Díky tomuto impozantnímu výkonu se jedná o nejúčinnější systém na evropském trhu.

Interiér navíc odkrývá další praktické aspekty: úložný prostor lze individuálně přizpůsobit požadavkům na skladování. Žebříkový systém s individuálně nastavitelnými policemi a víceúčelová police umožňují velmi flexibilní využití. Dvě XXL zásuvky hyperFresh zaručují ideální podmínky pro uchování ovoce a zeleniny díky možnosti řízení vlhkosti, nebo skladování masa a ryb při teplotě blízko 0 °C. Celková kapacita tohoto modelu je neuvěřitelných 574 litrů.

Kompletní nabídku spotřebičů Siemens najdete na www.siemens-home.bsh-group.com/cz

Předchozí

Podpoří stavební zákon digitalizaci, nebo digitalizace stavební zákon?

Sklo umí vyprávět příběhy

Další