Fidurock koupil retail park Trutnov

|

default

Pronajímatelná plocha jeho maloobchodních nemovitostí překročila hranici 100 tisíc m2

Koncem června podepsali zástupci realitního investičního holdingu Fidurock s představiteli Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) dohodu o prodeji retail parku Trutnov. Expanze Fidurocku tak pokračuje prostřednictvím mimořádně perspektivní akvizice. RP Trutnov, který poskytuje hrubou plochu 23 tisíc m2, je jedním z největších retail parků v ČR a současně největším v regionu. Navíc disponuje velmi silným mixem nájemců ze všech oblastí maloobchodu a nachází se v atraktivní lokalitě u hlavní silnice do Pece pod Sněžkou, kde každodenně projede téměř 17 tisíc aut. 

Česká realitní investiční společnost Fidurock se zaměřuje na investice do nemovitostí. Konkrétně do retail parků v Česku a na Slovensku a také do rezidenčních nemovitostí v centru měst Praha, Bratislava, Brno nebo Olomouc. Součástí portfolia společnosti je v současnosti už 13 retailových, 5 komerčních a 11 rezidenčních nemovitostí v celkové hodnotě 6,8 miliardy korun. 

Dokončením akvizice retail parku Trutnov, k němuž došlo v červenci tohoto roku, překročila mimo jiné společnost Fidurock hranici 100 tisíc čtverečních metrů celkové pronajímatelné plochy svých retailových nemovitostí v České a Slovenské republice. 

RP Trutnov, největší retail park v regionu, je velmi oblíbenou nákupní destinací s vysokou návštěvností. Navíc leží u vysoce frekventované komunikace do Pece pod Sněžkou a významným aspektem je také jeho 100% obsazenost a skladba nájemců ze všech oblastí maloobchodu. Těch je celkem šestnáct, přičemž největšími jsou společnosti Tesco, OBI, Planeo Elektro, Intersport, JYSK či KFC.     

Fidurock plánuje RP Trutnov dále rozvíjet. Mimo jiné chce na střeše parku vybudovat fotovoltaickou elektrárnu, rozšířit potenciál využití parkoviště či doplnit nabíječky pro elektromobily.    

Akvizice RP Trutnov ovšem nebyla jedinou, kterou Fidurock v poslední době uskutečnil. V rámci strategické expanze společnost neustále investuje do rozšiřování portfolia retail parků a rezidencí především v Praze a v Brně. Příkladem je nedávná akvizice balíku nemovitostí, mezi něž patří tři pražské rezidence v ulicích Madridská, Lublaňská, Křesomyslova a rezidence Kardinála Berana v Plzni, celkem 79 komerčních a bytových jednotek s užitnou plochou přesahující 6 500 m2. Kromě strategických akvizic pak Fidurock také sám staví. V současné době připravuje dva větší retail parky na Slovensku: v Piešťanech a také v Levicích.

Předchozí

Crystal Valley Week 2023

Česká svítidla rozzářila The Northcliffe House

Další