Ideální čas pro „vnitřní restart“

|

Co znamená „vnitřní wellness“ aneb jak a co dávat našemu tělu v období podzimu?

Podzim můžeme označit jako období přechodu – je to ideální čas pro „vnitřní restart“, během kterého bychom se měli zaměřit na posílení imunitního systému a pročištění těla a mysli po letní sezoně. Měli bychom si udělat „vnitřní wellness“.

Text: Lenka Šoltysová

Foto: ORGANIC OASIS LAB

Letní měsíce plné slunečných dní zvýšily hladinu vitaminu D v našem těle a naší pokožce dodaly jiskru. Pro někoho bývá léto plné dnů, kdy se umíme zcela uvolnit, naše obědy bývají lehčí a barevnější, častěji si užíváme hodinu jógy či relaxační běh při západu slunce. Anebo je to období, kdy se uvolníme natolik, že si dopřejeme více nezdravého jídla, popíjíme až příliš mnoho drinků a také si dáváme odpočinek od intenzivního tréninku či šíleného pracovního zatížení.

Bez ohledu na to, do které skupiny patříte, vaše tělo i mysl si během léta určitě odpočinou. S příchodem podzimu se však všechno mění a my bychom se na tuto změnu měli připravit.

I vaše pleť může být šťastná

Teplé sluneční paprsky zanechávají nejvíce stop na naší pokožce. Slunce může spálit a poškodit kožní buňky, zvýšit výskyt pupínků a akné, způsobit kožní vyrážku a celkově změnit naši přirozenou pleť. Zvýšená vlhkost a nadměrné teplo mohou také přispět ke vzniku nových pupínků či mastné pokožky i vlasů. Co s tím?

Veškeré živiny, které naše pleť potřebuje, nalezneme v přírodě. Není však reálné dostat je do těla prostřednictvím stravy. Proto byste v péči o pleť neměli zapomínat vyživovat ji i zevnitř. Pokud jste na to dosud nemysleli, podzim je ideálním obdobím, kdy s tím začít.

* Happy skin therapy je unikátní přírodní směs až 16 aktivních složek, které pocházejí z přírody. Nalezneme mezi nimi například extrakt z hroznů, oliv, granátového jablka, grapefruitu, zeleného čaje a borůvky, které jsou plné vitaminů, minerálů a stopových prvků. Jde o silné antioxidanty, které na pleť působí uklidňujícím dojmem a hydratují ji.

* Mezi další složky patří kyselina hyaluronová, která pleť regeneruje a chrání, vyhlazuje starší vrásky a oddaluje vznik nových, rovněž má výborné hydratační účinky. Extrakt z plodů Camu Camu, akáciová vláknina, extrakt z přesličky rolní, papain či selen a biotin – všechny tyto látky se postarají o to, aby se nejenom vaše pleť, ale také vlasy a nehty po létě zregenerovaly a byly opět ve skvělé formě.

Toto přírodní složení je doplněno o dvě klíčové patentované látky. První jsou ceramidy CERAMOSIDES™ a druhou koncentrovaná směs polyfenolů Oxxynea®.

* CERAMOSIDES™ jsou jednou z nejsilnějších beauty ingrediencí na trhu. Je tomu tak hlavně díky tomu, že dokážou minimalizovat póry, mají výrazný anti-aging efekt, zlepšují elasticitu pokožky, v našem těle udržují kolagen a redukují oxidační stres a následné stárnutí buněk. Navíc jsou vhodné pro lidi s ekzémy, dermatitidami a citlivou pletí.

* Oxxynea® sestává ze 125 polyfenolů rostlinného původu, které vám zajistí 24hodinovou dávku antioxidantů, díky nimž dochází k minimalizování oxidačního stresu, který způsobuje předčasné stárnutí pleti. Antioxidanty fenolického charakteru navíc viditelně zlepšují poškození pleti a posilují její vlastní obranný systém. Pleť je tak odolnější, zdravější a skvěle vypadá.

„Vnitřní wellness“? To je péče o tělo i mysl zároveň

S příchodem podzimu končí „bezstarostné“ období a začíná kolotoč povinností. Domácnost, práce, škola, dětské nemoci, kroužky – a s tím spojený nadměrný stres a nedostatek času pro sebe. Zná to téměř každý z nás. Jak se z toho nezbláznit?

Wellness praktiky pro silnou mysl

I když se to může zdát nereálné, zkuste si během týdne najít čas, během kterého se budete věnovat pouze sobě. Existuje mnoho způsobů, s jejichž pomocí docílíte relaxace mysli, odbouráte stres a budete se cítit lépe.

Vyhledejte ve vašem okolí středisko, ve kterém se cvičí jóga nebo tai chi. Seznamte se s ověřenými technikami meditace, zkuste ájurvédu či akupunkturu. Nebo se jednoduše jděte projít, zaběhat si. Najděte si aktivitu, která vám nejvíc vyhovuje.

Přírodní antistresová terapie

Pokud cítíte, že s nástupem podzimu je toho na vás moc, pomoc naleznete v přírodě.

* Anti-stress therapy je jedinečná přírodní směs sedmi aktivních složek doplněných o patentovanou látku SERENZO™, díky které bude vaše psychika odolnější, vy se budete cítit méně často unavení a vyčerpaní a váš spánek bude kvalitnější. Kromě toho dochází ke zmírnění příznaků PMS či bolestí hlavy.

Klíčovými složkami produktu jsou patentovaná látka SERENZO™, Ashwagandha a vitaminy skupiny B spolu s přírodním hořčíkem.

* Bio certifikovaná přírodní látka z pomerančovníku citronového SERENZO™ působí na úrovni neuronů a aktivuje receptor regulace stresu. Současně potlačuje receptor stresové reakce. Citronovník pomerančový je známý podporou mysli, kreativity a hravosti.

* Ashwagandha KSM-66 je kořenový extrakt s nejvyšší koncentrací kompletního spektra účinných látek na trhu, přičemž zachovává všechny přírodní složky byliny v původní rovnováze. Jedná se pravděpodobně o nejvíce zkoumanou adaptogenní rostlinu vůbec, která se v ájurvédské medicíně používá více než 2500 let.

Adaptogeny jsou skupina bylin, jejichž prostřednictvím se tělo lépe vyrovná se stresem. V době zvýšeného stresu (fyzického, psychického nebo emocionálního) pak adaptogeny pomáhají normalizovat fyziologické procesy v těle a přispívají k jeho správné adaptaci.

Předchozí

DC 1 se otevírá

Fenomén jménem Cava

Další