Inovativní řešení na míru

|

Kooperativa vod družstvo doplňuje standardní výrobky dalšími inovacemi

Společnost Kooperativa vod družstvo představila na jubilejním 30. veletrhu elektroniky, e-mobility a řešení pro energetiku Amper 2024 ve druhé polovině března na brněnském výstavišti kromě standardní nabídky i mnoho novinek. Kromě klasických a designových stožárů veřejného osvětlení vybavených svítidly s moderní LED technologií, kovových zárubní a dveří, osvětlovacích sloupků v různých variantách i samostatných sloupků dobíjecích, nyní v její nabídce najdete i zajímavé inovativní produkty.

Text: Redakce

Foto: Kooperativa vod družstvo

Nový multifunkční stožár pro železniční stanice

Kooperativa na svém hojně navštěvovaném stánku prezentovala nejen typický sklopný stožár s originální technologií sklápění, ale zejména inovativní multifunkční stožár veřejného osvětlení určený pro nástupiště železničních stanic.

Tento stožár s dvouramenným výložníkem je osazen informačním panelem, který je možné variantně uzpůsobit dle požadavků zadavatele, párem kamer rezistentními vůči povětrnostním vlivům s flexibilními možnostmi instalace, digitálními hodinami s kalendářem v jednostranném i dvoustranném provedení s možností střídání údajů v několika jazycích nebo audio systémem s koncovým stereo IP zesilovačem a technologií IP Audio. Nechybí zabudovaný nerezový voděodolný reproduktor speciálně vyvinutý pro prostory s vysokou vlhkostí vzduchu či multifunkční technologie interkom a SOS tlačítko s přepínačem odolným vandalům.

Dobíjecí sloup veřejného osvětlení či vertikální větrná turbína

Pozornost návštěvníků veletrhu upoutal dobíjecí sloup veřejného osvětlení Kooperativa, který má v těle standardního stožáru zabudované dvě nezávislé nabíječky o výkonu 2 x 22 kW s možností snížení nabíjejícího výkonu dle přání zákazníka, platební teminál a řídící jednotku s ovládacím softwarem.

Další premiérově prezentovanou inovací byla vertikální větrná turbína se dvěma solárními panely umístěná na standardním stožáru veřejného osvětlení, využívající kombinace síly větru se startovní rychlostí již od 2 m/s a energie solární. Větrná turbína 600 W zahrnuje vertikální osu s regulátorem pěti lopatek, které jsou vyrobeny pomocí nové technologie přesného vstřikování umožňující vytvoření optimalizovaného aerodynamického tvaru a s tím spojeného konstrukčního řešení pro vysoké využití energie větru a maximalizací výroby elektrické energie.

Oba kvalitní monokrystalické solární panely 2 x 180 W zajišťují mimořádný výkon i při slabé intenzitě světla a jsou vysoce citlivé na světlo v celém slunečním spektru. Nízký součinitel závislosti napětí na teplotě zvyšuje účinnost provozu i při vysokých teplotách. Zařízení je dále vybaveno vodotěsným větrně-solárním hybridním regulátorem pro bezpečné a efektivní nabíjení baterií umístěných v těle stožáru a také analogovým soumrakovým spínačem.

Na veletržním stánku Kooperativy byly též instalovány tři sloupkové dobíječky elektromobilů v různým designovém provedení – nerez, corten a v zinku plus povrchové úpravě gris sablé.

V čele stánku byl instalován nový vlajkový stožár v provedení nerez s velmi jednoduchou obsluhou umožněnou praktickým umístěním kovových úchytek.

Expozici doplnily světelné sloupky, které se těší oblibě zákazníků a jsou v některých případech výchozím vzorem pro vytváření alternativních svítidel našimi konstruktéry dle projektů a návrhů architektů, projektantů a cílových zákazníků.

***

Svou účastí na jubilejním veletrhu Amper 2024 společnost Kooperativa vod družstvo znovu potvrdila svůj cíl nabízet inovativní řešení na míru nejenom formou poradenství při dodávce vhodných standardních stožárů veřejného osvětlení, ale i v podobě designových stožárů řady eLITE, ELEGANT a EFFICIENT, dobíjecích stanic i osvětlovacích sloupků. V neposlední řadě ukázala na premiérově představených prototypech směry dalšího technického vývoje.

Logo Kooperativa

Co vše nabízí Kooperativa vod družstvo?

Tým specialistů konstrukčního a výrobního oddělení společnosti přizpůsobí dle požadavků uživatele nejen vzorové standardní stožáry, ale i další své produkty konkrétním požadavkům každého projektu, a to jak technicky, tak funkčně a esteticky.

Dle dohody lze osobně představit produkty společnosti na místě samém, nebo přímo v sídle společnosti.

www.kooperativa-vod.cz

www.lightpole.design/

Předchozí

Příběhy architektury

E&B nejen o odvážných developerech a sebevědomém českém designu

Další