Koňské pólo opět v Chuchli, tentokrát na trávě

|

Pražská Chuchle v neděli 23. října opět hostila koňské pólo, oblíbený sport hollywoodských celebrit, sportovců, byznysmenů, ale i rodin s dětmi a sportovních nadšenců. Po srpnovém Progresus Prague Beach Polo Masters se koně vrátili z písku tradičně na trávník. Atmosféra však byla neméně napínavá.

Sport, který byl ještě nedávno u nás absolutní raritou, si postupně nachází cestu i k českému publiku. Exhibiční zápasy PROGRESUS PRAGUE POLO EXHIBITION, které se uskutečnily v rámci dostihového odpoledne v Chuchle Areně 23. října 2022, toho byly důkazem. Sportovní odpoledne v Chuchli také odhalilo plány na příští ročník koňského póla.

„Koňské pólo je nejen o výhře, ale hlavně o cti, tradici a disciplíně. Cíl našeho partnerství byl proto jediný. Dostat tento krásný a tradiční sport, který byl dosud u nás absolutní raritou, k českému publiku a ukázat mu, že to není jen sport pro vysokou společnost, ale může si ho s nadšením užít úplně každý. A to se nám, myslím, povedlo jak v létě na písku, tak i tento víkend na trávě v rámci PROGRESUS PRAGUE POLO EXHIBITION,“ říká Lukáš Zrůst, spoluzakladatel investiční skupiny Progresus.

Nedělní akci hodnotí pozitivně také Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla a nejdůležitější osobnost tohoto sportu u nás. „Uskutečnění letošních turnajů v Chuchli je pro mě bez nadsázky splněným snem. Tato exhibice koňského póla přímo před hlavní tribunou pražského dostihového závodiště v Chuchli a před tisíci diváky se hrála historicky vůbec poprvé. Našim hostům v ASCOT Lounge jsme představili druhý ročník mezinárodního turnaje Progresus Prague Beach Polo Masters 2023, který se bude konat 11. až 13. srpna 2023. Vůbec poprvé bude tento turnaj obohacen o výstavní festival PROGRESUS PRAGUE POLO FEST a svým konceptem se vymyká jakékoli jiné akci. Představuje spojení královské hry koňského póla, hudebního festivalu a výstavy pod širým nebem. Tak se jedinečně propojí sport, fair play, tematická hudba a stylová neformální prezentace firem, produktů či služeb související se všemi jezdeckými sporty a outdoor aktivitami obecně,“ říká k Progresus Prague Polo Exhibition organizátor turnaje Jan Průcha.

Koňské pólo sahá svou historií až do období starověké Persie. Standardně se hraje na travnatém hřišti o velikosti 274 x 146 metrů, kde proti sobě nastupují dva čtyřčlenné týmy, které se snaží pomocí dlouhých pálek (mallet) vstřelit míček do branky soupeře. Takto velká hřiště u nás ale až na výjimky neexistují, proto se často hrává v arénách, které jsou menší, mají písčitý nebo sněhem zasypaný povrch a větší velikost míčku. A i když samotní hráči preferují hru na velkém hřišti, diváci si naopak v arénách užívají bližší kontakt s koňmi i hráči.

Předchozí

Nový showroom se španělskou keramikou otevřel v létě

STAVAŘINA JE TVŮRČÍ POVOLÁNÍ

Další