Netradiční architektura na Hagiboru

|

Nová rezidenční budova Kappa, která vyroste na pražském Hagiboru v sousedství stanice metra Želivského, nabídne netradiční architekturu. Autorem jejího návrhu, která svým obyvatelům přinese i možnost relaxace v krásném vnitrobloku, je architektonická kancelář Ian Bryan Architects. Veřejný prostor řeší světoznámý krajinářský architekt Michel Desvigne, který je autorem urbanistických řešení, veřejných prostor a parků po celém světě, například v Paříži, Tokiu nebo Detroitu.

Text: Redakce

Foto: Archiv Crestylu

Stavba již pátého bytového domu v rámci projektu Hagibor skupiny Crestyl bude zahájena na začátku příštího roku, dokončení je naplánováno na rok 2027. Kappa nabídne přes 250 bytů všech velikostí, v přízemí budou prostory pro obchody a služby. Dům bude mít certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů BREEAM.

Atraktivní bydlení ve stylu moderních metropolí

„Hagibor nabízí atraktivní bydlení ve stylu moderních metropolí, a to přímo u metra. Nemyslíme zde jen na budovy samotné, ale na i na celkový veřejný prostor. Navíc jde o další z našich projektů, který využívá symbiózy bydlení, kanceláří, obchodů a služeb na jednom místě. Obyvatelé budovy Kappa budou mít přímo v lokalitě například supermarket, fitness, lékárnu, drogerii, ale i několik restaurací, bister nebo cukrárnu,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl, a dodává: „Správnost tohoto přístupu dokazuje zájem o nabízené byty. V etapě, která bude dostavěna letos, jich je prodáno 80 procent, starší etapy jsou vyprodané.“

Budova Kappa leží v rámci projektu Hagibor nejblíže ke stanici metra Želivského. Nabídne přes 250 bytů v dispozicích od 1+kk až po 5+kk o ploše od 27 m2 až po 180 m2. Menší byty budou v nižších patrech domu, prostornější byty s balkony budou ve vyšších patrech a ustupujících čtyřech „věžích“. V přízemí budou kromě recepce pro rezidenty i obchody, restaurace a služby, obyvatelé budou mít k dispozici i vnitroblok. Za netradiční architektonickou podobou budovy stojí architektonická a designová kancelář Ian Bryan Architects, která je autorem všech bytových domů v projektu Hagibor.

V harmonickém prolnutí přírodních prvků s městem

Byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design, developer myslel i na zdánlivé detaily a využití nejmodernějších technologií podle požadavků budoucích obyvatel. Jednotlivé stavby na Hagiboru vznikají vždy jako součást širšího celku a v harmonickém prolnutí přírodních prvků s městem. Samozřejmostí budou podzemní garáže s možností umístění nabíječek na elektromobily. Kappa je projektována tak, aby získala certifikaci v oblasti energeticky úsporných a udržitelných budov BREEAM.

Celý Hagibor klade velký důraz na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí významný krajinářský architekt Michel Desvigne, který vše spojil do jednoho harmonického celku. Zeleň zde propojuje a zároveň odděluje kancelářské a obytné prostory, vytváří prostor pro hry, pikniky, sport či komunitní život, koruny stromů oddělují ruch dole od klidu nahoře v terasách. Kvalitní krajinná architektura také dlouhodobě zvyšuje hodnotu nemovitosti a dělá z dobré lokality skvělou adresu.

Náměstí i centrální pěší bulvár

V rámci projektu Hagibor byly již před dvěma lety dokončeny první dvě rezidenční budovy Alfa a Beta, další dvě – Gamma a Delta – jsou ve výstavbě a budou hotové v letošním létě. Bytový dům Gamma je umístěn ve východní části nové čtvrti Hagibor u ulice Počernická. Nabízí 138 bytů od 1+kk až po 5+kk, přibližně 80 % je již prodáno. Čtvrtý rezidenční dům Delta zahrnuje 168 bytů určených na pronájem a celý jej ještě před zahájením stavby koupila investiční společnost Invesco Real Estate.

Kromě bytů v rámci projektu Hagibor postupně vyroste i celkem šest administrativních budov. První dvě z nich jsou těsně po dokončení, výstavba dalších bude následovat. Celý projekt Hagibor propojuje náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a službami.

Předchozí

Jak na zvýšení dostupnosti bydlení v Praze?

Propojení mezi interiérovým a módním designem

Další