FRAGMENT

|

Nová kapitola nájemního bydlení zahájena

Unikátní stavba, která od počátku vzniká jako symbióza mezi architekturou, uměním a rezidenčním developmentem, je o další krok blíže k cílové rovince – již v prosinci 2022 se její prostory zaplní prvními obyvateli. 

TOP EB

Fragment je výsledkem spolupráce investiční skupiny Trigema s architekty Davidem Wittasskem a Jiřím Řezákem z prestižní kanceláře QARTA Architektura a s umělcem Davidem Černým. Za majestátní fasádou stavby vytvořenou z dynamicky členěných rozpixelovaných bloků nyní vzniká 140 designově zařízených bytů k pronájmu, vybavených od podlahy ke stropu. „Fragment má ambici přepsat kapitolu nájemního bydlení v Česku. Svým propojením umění a designu jak v exteriérech, tak v interiérech, přidanými službami a vysokým standardem široce přesahuje hranici „obyčejného“ rezidenčního bydlení,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Budoucí nájemci ocení, že život ve Fragmentu se ponese v duchu těch nejmodernějších řešení pro maximální komfort. Technologické vybavení všech jednotek zahrne vytápění i chlazení za využití aktivovaných podhledů, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti i teploty přiváděného vzduchu a chytrou domácnost Smart Home Loxone, pomocí které lze ovládat tepelnou pohodu, ventilaci, osvětlení, domovního vrátného či zabezpečení. Pohodlí a bezstarostnost zaručí i široká škála služeb, které budou obyvatelům Fragmentu plně k dispozici.

Samotná stavba nevzniká jen jako neobyčejná architektonická dominanta, ale i jako objekt, který maximálně využívá moderní řešení pro výstavbu. Využité technologie tak zahrnují například tepelná čerpadla země–voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby a zelené střechy s vegetací.

Kolaudace stavby je naplánována na listopad 2022.

Předchozí

Nadčasovost, udržitelnost, emoce

Stavebnictví brzdí pomalejší výstavba infrastruktury

Další