Nově zrekonstruované vlakové nádraží ve Vsetíně bude brzy otevřené

|

pixabay.com

Podle mluvčí vsetínské radnice Jany Raszkové je nové vlakové nádraží včetně budovy dopravního terminálu ve Vsetíně plánováno otevřít 3. května. Správa železnic zahájila rekonstrukci železniční stanice za zhruba 3,4 miliardy korun na konci roku 2021. Jak dokončení prací finišuje, město Vsetín se připravuje na zahájení druhé, rozsáhlejší etapy přestavby prostoru před nádražím.

V první etapě přestavby dokončuje město výstavbu podchodu pod Nádražní ulicí, který propojí podzemní parkoviště Smetanovy obchodní galerie s dopravním terminálem. Ve druhé etapě se plánuje přestavba Nádražní ulice v úseku od křížení s ulicí Svárov až po budovu polikliniky, přičemž vyroste nová okružní křižovatka před poliklinikou. Součástí bude také výstavba nového autobusového nádraží, které se přesune blíže k vlakovému nádraží.

Podle starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL) se tak výrazně zjednoduší přestupy mezi autobusy a vlaky, a to zejména díky umístění části autobusových stanovišť mezi parkovacím domem a železnicí. Další práce se očekávají za nádražím, kde se staví nový most přes mlýnský náhon a finišuje se stavba nové přístupové komunikace do zanádražního prostoru směrem od okružní křižovatky u Kotova v Rokytnici.

Předchozí

Profil Nábytek zažívá úspěšné období

Virtuální premiéra českého národního pavilonu

Další