O cenu INTERIÉR ROKU se uchází 200 projektů

|

Do sedmého ročníku soutěže Interiéru roku je přihlášeno 200 výjimečných projektů. V souladu s pravidly musely být všechny dokončeny v předchozím roce, tedy v období 2021. Od prvního ročníku soutěže se jí zúčastnilo neuvěřitelných 1196 interiérů.

Foto ceny: Kristina Hrabětová

Největší počet interiérů (45) je zastoupen v kategorii novostavba, což je mimořádně dobrá zpráva. Dokládá totiž, že se stavební průmysl nezabrzdil, přestože už vloni došlo k výraznému zdražení mnoha materiálů a zpožďování dodávek. Zájem mezi architekty a designéry vzbudila i nová soutěžní kategorie Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení. Je tedy evidentní, že tvůrci interiérů mají potřebu hledat nová řešení a čelit tak turbulentní ekonomické situaci “ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

O vítězích rozhodovala osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

Výsledky soutěže Interiér roku za období 2021 budou oznámeny jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 26. 4. 2022 v pražském Centru současného umění DOX. Kromě řady českých architektů a designérů přispěje na kongresu Living Forum svými přednáškami také osm významných zahraničních hostů.

Záštitu sedmému ročníku soutěže poskytl Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury SR, Ministerstvo kultury SR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta městské části Praha 7.

02

Dům jako báseň přihlášený v kategorii Novostavba, autoři: Michal Kunc a Petr Tesař, spolupráce Michal Sůva a Dan Pospíšil, ATELIER KUNC ARCHITECTS, foto: Peter Fabo

Dům s výhledem na Hlubokou přihlášený v kategorii Novostavba, autoři: Ing. arch. Jan Bek a Bc. Kristýna Brudnová ze studia BEKARCH, foto: Filip Györe

Výměnek na zahradě přihlášený v kategorii Nízkonákladové bydlení, autor: Martin Poldauf ze studia PRAJAGA, foto: Jan Kuděj

Novodobá maringotka Wheelhouse přihlášená v kategorii Nízkonákladové bydlení, autor Vít Spálený ze studia FLAT & HOUSE
Předchozí

AUTOREM CEN 7. ROČNÍKU SOUTĚŽE INTERIÉR ROKU JE VÁCLAV MLYNÁŘ

Jedinečné světelné zážitky pro 111 West 57th Street

Další