„Oscary“ za kolekce UFO a Morse pro mmcité

|

Společnost mmcité z Uherského Hradiště vyrábí již třicet let městský mobiliář. Najdete ho na celém světě a v nejrůznějších podmínkách, kterým odolává léta. Kromě funkčnosti klade také vysoký důraz na design, a právě za ten získala ocenění Red Dot. Porota vyzdvihla hned dvě kolekce, UFO a Morse, které byly představeny v roce 2023.

„Zájem odborné veřejnosti a ocenění Red Dot si nesmírně vážíme. Je to takzvaný „Oscar“ na poli designu. Neustále se sami ujišťujeme, že funkčnost a vzhled produktů jsou správné, proto jejich vývoj trvá i několik let. Díky tomu prezentujeme jen produkty, za kterými si stoprocentně stojíme. Ocenění vnímáme jako potvrzení, že cesta, po které jdeme, je ta správná. To znamená vlastní vývoj, výroba i prodej. V době, kdy se na mnoha trzích setkáváme s konkurencí, která nás bezostyšně kopíruje, je to pro nás obrovskou satisfakcí,“ uvádí majitel a hlavní designér společnosti mmcité, David Karásek.

Oceněná kolekce Morse vznikla ve spolupráci s belgickým Studiem Segers, které se rozhodlo přetavit rytmus okolní architektury do sedacího nábytku. „Profil, ze kterého vzniká, se skládá z rovných a ohýbaných prvků, ty nám dávají volnost při tvorbě lavičky jakéhokoli tvaru. I díky tomu se sestava hodí nejen do veřejného prostoru v exteriéru, ale může být použita také v interiérech,“ uvádí Tom Fonteyn, spoluautor produktu ze Studia Segers.

Unikátní přístřešek s názvem UFO přistane nad různými druhy městského mobiliáře. Je alternativou ke slunečníkům s centrální nohou, vytváří tak nový segment produktů pro veřejný prostor. „Stabilní ocelová konstrukce eliminuje problémy při nepříznivém počasí či vandalismu. Ve veřejném prostoru potřebujeme produkty, se kterými nemusíme každodenně manipulovat, právě proto jsme navrhli tento přístřešek,“ uvádí designér produktu Michael Tomalik, který ho navrhl pod taktovkou hlavního designéra mmcité, Davida Karáska.

Veřejný prostor se postupně mění. Stírají se hranice mezi soukromým a veřejným, vznikají města 15minutových vzdáleností a ve všech rovinách řešíme téma inkluzivity. „Jsme vděční za to, že spolupracujeme se špičkami v oboru architektury a urbanismu. Také za to, že si lidé ve veřejném prostoru našich produktů všímají a s radostí je používají,“ uzavírá David Karásek.

Předchozí

Prodej novostaveb v Brně vzrostl

WELL Platinum pro Domeq

Další