Praha zvažuje nákup bytového domu v Korunovační. Chce ho využít pro nájemní bydlení

|

Praha. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-4.0)

Pražský magistrát zvažuje, že za 123,3 milionu korun koupí od soukromého majitele bytový dům na rohu ulic Korunovační a Jana Zajíce v Praze 7 a využije ho k nájemnímu bydlení, vyplývá to z podkladů k jednání majetkového výboru zastupitelstva hlavního města. Cílem je podle dokumentu rozšířit městský bytový fond v oblasti, kde má magistrát bytů minimum.

Nemovitost je součástí blokové zástavby mezi ulicemi Korunovační, Jana Zajíce, U Sparty a Nad Královskou oborou,“ stojí v dokumentu. Dům je podle něj v dobrém stavu a většina bytů je neobývaných. Standard jednotek je různý, od nově zrekonstruovaných po jednotky na hranici vybydlenosti, jediná jednotka byla nevyužitelné z důvodu zahájené generální rekonstrukce, která však nebyla dokončena,“ píše se v podkladech.

Magistrát si nechal vypracovat znalecký posudek, na jehož základě se s vlastníkem domu dohodl na navrhované kupní ceně. Podle katastru nemovitostí objekt vlastní firma Knight Invest One.

Magistrát podle dokumentu v Bubenči spravuje jen jeden dům s pěti byty. S odkazem na strategii vedení Prahy by měly být získané byty využívány například pro krátkodobé ubytovávání sociálně slabých skupin obyvatelstva, cenově dostupné startovací byty pro mladé rodiny či pro ubytovávání jedinců s poruchou autistického spektra. Byty budou pronajímány na dobu určitou, kdy doba nájmu bytu bude následně prodlužována podle aktuálně platných pravidel,“ stojí v dokumentu.

Praha se v posledních letech potýká s bytovou krizí danou vysokými cenami bydlení. Magistrát sám spravuje asi 7000 bytů, dalších asi 23 tisíc mají svěřeny městské části. Po roce 1991 přešlo do majetku města asi 194 tisíc bytů, následovaly však privatizace, které městský fond zredukovaly o více než 80 procent. Vedení města chce počet městských bytů opět navyšovat a zajistit tím dostupné bydlení například pro sociální účely nebo pro zástupce pro chod města zásadních profesí.

Zdroj: ČTK

Předchozí

KKIG: Chceme vybudovat první vícepodlažní sklad, představoval by průlom ve skladování

Praha podporuje rozšíření nádraží Vyšehrad, chce kvalitní studii

Další