Rezidence U Milosrdných ve výjimečné lokalitě Starého Města

|

V portfoliu developerské společnosti CREDITAS Real Estate najdete několik mimořádných projektů s jedinečným charakterem a genius loci, mimo jiné také luxusní rezidenci U Milosrdných ve výjimečné lokalitě Starého Města. Ta je velmi specifická tím, že jde o výstavbu v památkové zóně, v těsné blízkosti okolní zástavby. Nabízí také unikátní technologie a prvky.

Top Eb

Rezidence U Milosrdných je v mnoha ohledech výjimečný projekt. Stavět v památkové zóně a těsné blízkosti sousedních domů vyžaduje velmi úzkou spolupráci s památkáři a úřady, stejně jako využití specifických technologií a postupů. Ačkoli developer projekt zakoupil až v roce 2018, první územní rozhodnutí k výstavbě padlo už před 25 lety. To je vcelku smutný rekord i na pražské poměry. Letos byla dokončená hrubá stavba a všech 27 nájemních jednotek by mělo být hotových a k nastěhování ve druhé polovině roku 2024.

V návrhu, jehož autorem je architekt Zdeněk Fránek, se objevuje mnoho unikátních prvků a konstrukcí, vyvinutých speciálně pro tento projekt. Dům bude mít ručně taženou provětrávanou fasádu s vroubkováním a okna s výraznými zlatými šambránami. Rámy oken jsou přelepeny sklem s černým smaltováním, vytváří tak iluzi bezrámového okna. Aby developer viděl, jak všechny prvky vypadají a jak je vůbec provést, nechal si zhotovit model fasády jedna ku jedné.

Při výstavbě spodní části byla použita technologii milánských stěn, které představují citlivé technické řešení ve stísněných podmínkách. Jedná se o vizuálně přiznané suterénní železobetonové stěny, které jsou dodatečně frézované a tvoří také nosnou i vizuální konstrukci domu.

Luxusní rezidence na Starém Městě nabídne 27 bytových jednotek o velikosti 2+kk až 4+kk, chybět nebudou ani komerční jednotky. Dům bude mít dvě podzemní podlaží, ve kterých se plánují realizovat parkovací stání a sklepy. Lokalita nabídne svým rezidentům život v samém srdci historického centra Prahy, v těsné blízkosti památek a řeky. Architektonický návrh budovy je skutečnou poctou atmosféře staroměstské čtvrti pražských Stínadel. Vnější fasáda domu čerpá inspiraci z vizuálních prvků, které byly pro tuto lokalitu v minulosti typické, jde například o vertikální žebrování vznikající na stěnách v důsledku stékání dešťové vody z tašek domů a průčelí, nebo povlávající sušící se oblečení ve vnitroblocích zdejších domů.

Předchozí

Tip na španělský sezonní poklad pro českou kuchyni

S podmanivou vůní osudu

Další