Stavební veletrh potvrdil zájem o úsporné bydlení

|

Stavební veletrh Brno, který dnes skončil, potvrdil rostoucí zájem o investice do moderního a energeticky úsporného bydlení. Svou nabídku prezentovalo 219 firem z osmi zemí a během čtyř dnů si veletrh a další doprovodné akce prohlédlo více než 17.000 návštěvníků. Návštěvnost je vyšší než v roce 2023, kdy se zároveň konal i veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex.

„Veletrh svým obsahem úspěšně reagoval na aktuální oborová témata, ať už se jedná o moderní stavební materiály, digitalizaci, dřevostavby, udržitelnost nebo energeticky úsporné technologie,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jan Kubata.

Velký zájem byl o novinky, které dokládají pokrok v technologiích. Například společnost Wienerberger zaujala návštěvníky výstavní premiérou zdicího robota. Česká firma VVSKLO se pochlubila stmívatelnými interiérovými dveřmi, které reagují na kontakt a při zavření či otevření zmléční nebo zčiří. Novinka funguje na principu tekutých krystalů a je výsledkem vlastního vývoje.

Aktuální trend malometrážního bydlení zastupovala čtveřice ukázkově zařízených interiérů a výstava Tiny Houses s desítkou minidomků. O drobné mobilní či modulární stavby, které nepotřebují stavební povolení a mohou být rychle hotové, je v současnosti zájem, což se potvrdilo i na veletrhu. Fronty stály třeba na DomeczechPlus, větší verzi domku, který měl úspěch už na loňské výstavě Tiny Houses.

Ohlas podle organizátorů Stavebního veletrhu sklidil také Baraczek Senior – koncept modulárního bezbariérového bydlení pro seniory, který je výsledkem spolupráce firem Baraczek a Cubsy zahájené na minulé výstavě. K úspěšným nováčkům patřila třeba firma Maridom, která přivezla dvě maringotky. Poprvé byly součástí výstavy také designové sauny, jejichž zařazení reagovalo na rostoucí trend domácího saunování.

Zdroj: ČTK

Předchozí

Festival Křehký Mikulov startuje již za měsíc

Nová cyklostezka v pražských Holešovicích

Další