Světová premiéra sběratelského kusu

|

Sklárna Moser představí v Miláně revoluční novinku – vázu Abyss

Legendární sklárna Moser představuje první dílo od uměleckého ředitele Jana Plecháče – vázu Abyss. Světová premiéra proběhne v rámci Milano Design Week v galerii slavné italské kurátorky Rossany Orlandi a v prestižním muzeu Triennale Milano. Uvedení vázy Abyss představuje začátek proměny tradiční sklárny v moderní a dynamickou značku.

Foto: Kristina Hrabětová

Masivní křišťálový objekt v odstínu akvamarínové modři je technologickou výzvou sklářského řemesla a je určený všem, kteří se nebojí překročit hranice vlastních možností. První dílo Jana Plecháče propojuje jeho vizi o novém, dynamickém Moseru s tradicí zakladatele sklárny Ludwiga Mosera.

Váza Abyss bude podrobena jedné z nejtěžších zkoušek, milovníci umění a designu budou mít možnost ji spatřit na dvou prestižních místech. V rámci světově proslulého Milano Design Week ji Moser za účasti svého uměleckého ředitele Jana Plecháče uvede v samostatné instalaci v galerii slavné italské sběratelky a kurátorky Rossany Orlandi, kde si ji prohlédnou a zhodnotí profesionálové i designoví nadšenci z celého světa.

Dále bude Abyss také součástí unikátní výstavy českého skla a porcelánu s názvem Made by Fire v muzeu Triennale Milano, kterou uvádí Moravská galerie v Brně ve spolupráci s českým Designblokem. Váza Abyss byla zařazena mezi padesátku nejvýraznějších ikon soudobého designu reprezentující progresivní smýšlení českých designérů a řemeslnou zručnost sklářů.

Předchozí

Objev konstrukce!

Stavba lávky ve finální fázi

Další