Umění v rozmanitých podobách

|

KKCG - vernisáž výstavy fotografií SYNESTHETIC IMMERSION, Bořislavka

Bořislavka centrum jako kulturní prostor na Praze 6

Už na samotném začátku projektu Bořislavka Centra na Evropské třídě v Praze byl jasný cíl nestavět „obyčejné“ kancelářské budovy s obchodní pasáží. Konečnou vizí bylo vytvořit prostor, kde by se potkávali místní, nejen kvůli nákupu nebo práci, ale také v rámci kulturních a společenských akcí.

Text: Redakce

Foto: Archiv KKCG

Právě z tohoto důvodu tvoří prostor mezi budovami 1 a 2 velkoryse pojaté, veřejně přístupné foyer. To je samo o sobě místem, které stojí za vidění. Speciální strop zdobí Ledovec Maxima Velčovského a uprostřed dominuje epifyt Zdeňka Sendlera – stovky rostlin na akátových kůlech vystupující z vodní plochy.

Výstavy, koncerty i místo pro setkávání

Takový prostor přímo vybízí k pořádání různých akcí. Během více než dvou let provozu budovy se tu konaly výstavy, koncerty, ale i setkání pro rodiny s dětmi.

Ve foyer mezi kancelářskými budovami zahráli v rámci projektu Piana do škol No Name, ale třeba i jazzman Emil Viklický nebo Ivo Kahánek. Už dvakrát se foyer KKCG stalo místem pro koncerty v rámci mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Pohled na hudební soubory hrající uprostřed vodní plochy mezi květinami epifytu byl často dechberoucí stejně jako jejich hudební výkony.

Ve foyer se návštěvníkům pravidelně představuje umění ve svých rozmanitých podobách. Od výtvarného umění, fotografií, až po digitální umění. Veřejnost si tak mohla užít výstavu představitelů současného českého umění jako je Milan Houser, František Hodonský či Pavel Roučka. Specialitou je aktuální výstava Synesthetic Immersion, která představuje přední světové umělce z oblasti digitální tvorby.

Budova Bořislavky ožila

A není to jen foyer, akce se konají i venku na piazzettách, během prázdnin místní ocenili volný vstup na letní kino. Nedávno také Bořislavka zažila úchvatnou instalaci, kdy sochu Federica Díaze ozvláštnil videomapping v rámci Signal festivalu.

Předchozí

Kvalitní firmy mohou růst i v době recese

Prodeje novostaveb v Praze rostou

Další