Unikátní transformace brownfieldu na zelenou rezidenční čtvrť

|

Největším rezidenčním projektem, který aktuálně vyrůstá v Praze, je Parková čtvrť realizovaná Central Group. Žižkov se tak v současnosti stává vyhledávanou lokalitou, kde navíc vznikají jedny z nejluxusnějších bytů v celé metropoli. Hrubá stavba prvního městského bloku navazujícího na Basilejské náměstí s 390 byty je již dokončena a kompletně hotova bude příští léto. O lokalitu je velký zájem a prodáno je zde již více než 70 procent bytů.

„Naše oficiální kontribuce požadované Prahou činí v případě Parkové čtvrti 291 milionů korun. V praxi ale naše náklady na veřejné stavby, které zde pro město budujeme, převýší 400 milionů korun,“ vyčísluje zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský. Investorovi totiž zásadně vzrostly zejména náklady na kompletní přebudování Basilejského náměstí a jeho okolí. Podstatně se také zvýšily náklady na výstavbu velké šestitřídní mateřské školy, kterou developer pro město zdarma buduje.

„Neexistuje mnoho projektů, které tak zásadně ovlivní a především obohatí dlouhodobě nevyužívaný brownfield téměř v centru metropole. Jsme skutečně rádi, že jsme získali důvěru od investora, jenž nám svěřil výstavbu jedné z největších pražských rezidencí. Věříme, že zde vznikne krásné místo nejen pro bydlení, ale především pro život mnoha spokojených rodin a několika generací“, dodal Robert Špott, jednatel společnosti SYNER. Ta výstavbu řídí v konsorciu stavebních společností od února 2022.

001

„Největším přínosem projektu je, že se podařilo s developerem domluvit změnu funkce výstavby. Dnes už to možná není tak známé, ale dříve bylo plánováno, že v této lokalitě vyroste velké obchodní centrum. To by přivedlo nepřiměřenou osobní dopravu. Došlo ale k dohodě a změně na rezidenční využití. Z pohledu veřejného zájmu vidím největší přínosy v umožnění průchodnosti, v nové školce a v nových veřejných plochách a náměstí, které projekt nabízí nejen novým obyvatelům, ale rovněž stávajícím starousedlíkům,“ říká místostarosta MČ Praha 3 Pavel Dobeš.

Předchozí

UBM zkolaudovala první domy v projektu Arcus City

Ikony světové gastronomie

Další