Univerzálnost a udržitelnost

|

Vrtiška & Žák představují svou tvorbu v levitující instalaci

Od umyvadel přes židle až po katamarán. Moravská galerie v Brně zve na výstavu Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka „Za dobrý design“, která se koná u příležitosti oslav 150 let Uměleckoprůmyslového muzea. Přední architektonické a designérské duo zde od 24. února 2023 do 28. 1. 2024 představuje výběr spoluprací se sedmi firmami.

Zahájení výstavy se uskutečnilo 23. února v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Součástí této události bylo uvedení animovaného filmu Tmání, který využívá virtuální realitu k zobrazení autentických zážitků mladého člověka s depresí. Film režiséra Ondřeje Moravce a výtvarnice Báry Anny Stejskalové je aktuálně nominovaný na Českého lva a v Uměleckoprůmyslovém muzeu bude k vidění do 23. dubna 2023.

Slavnostní večer vyvrcholil vyhlášením finálových trojic Cen Czech Grand Design 2022. „Poprvé za 150 let existence Uměleckoprůmyslového muzea se uskuteční vyhlášení finálových trojic Cen Czech Grand Design v Brně a tuto výjimečnou a všemi očekávanou událost navíc obohatí první velká výstava Grand designérů roku 2021 Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka,“ dodává Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně.

VRTIŠKA & ŽÁK: ZA DOBRÝ DESIGN

Koncepce: Roman Vrtiška & Vladimír Žák
Kurátor: Adam Štěch
Design výstavy: STUDIO VRTIŠKA & ŽÁK
Grafická úprava: Matěj Činčera & Jan Kloss (OKOLO)

Uměleckoprůmyslové muzeum, 24. 2. 2023 – 28. 1. 2024

Vstupné: 190 / 95 / 370 Kč (základní / snížené / rodinné)

Předchozí

Ceny CGD 2022 znají finalisty

PALMOVKA

Další