V Ostravě se otevře poradenské centrum pro investice do bydlení

|

Ostrava, Masarykovo náměstí, ilustrační snímek. Foto: Wikimedia (CC-BY-SA-4.0,3.0,2.5,2.0,1.0)

V Moravskoslezském kraji bude fungovat nové poradenské centrum zaměřené na investice do bydlení. Sloužit bude městům a obcím v regionu. Centrum by od dubna mělo být umístěno v regionální rozvojové agentuře Moravskoslezské Investice a Development (MSID) v Ostravě, uvedla Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.

Vznik regionálních poradenských center je součástí plánu Státního fondu podpory investic (SFPI), který poskytne obcím a regionům v následujících dvou letech až sedm miliard korun formou dotací a zvýhodněných úvěrů. Center má být osm. Obcím mají nabídnout pomoc při hledání informací v investicích do bydlení.

Kvalitní a dostupné bydlení pro občany, a hlavně rodiny s dětmi, to je jedna z priorit Moravskoslezského kraje. Je to jedna z věcí, která může udržet zejména mladé lidi v regionu a přesvědčit ty, kteří z regionu odešli za studiem či prací do jiného kraje nebo země, aby se vrátili a uplatnili svůj potenciál u nás. Chceme proto nabídnout obcím a městům další možnosti, jak podpořit vznik kvalitního bydlení v kraji,“ uvedl hejtman Jan Krkoška (ANO).

Memorandum podepsáno

Státní fond podpory investic a rozvojová agentura MSID podepsaly memorandum o spolupráci, které je prozatím uzavřeno do konce roku 2026. Jsem rád, že SFPI zřídí své centrum právě v prostorech MSID. Jako regionální rozvojová agentura známe specifika a potřeby regionu, dlouhá léta spolupracujeme se starosty a máme komplexní přehled o projektech v našem kraji. Jsme tedy připraveni poskytnout poradcům naše know-how, kontakty a pomoc. Naopak i my díky úzké spolupráci rozšíříme komplexní balíček služeb pro starosty,“ uvedl předseda představenstva MSID Václav Palička.

Regionální poradenské centrum by mělo obcím pomoci využít prostředky z Národního plánu obnovy na financování dostupného nájemního bydlení. Zároveň má fungovat jako odborná platforma pro přípravu nových projektů.

Předchozí

Nový Peugeot 3008: s pádnými argumenty

Každá stavba nemusí zářit

Další