Vítězné projekty v soutěži Realitní projekt roku

|

Rezidence Nuselský pivovar

Nejlepšími developerskými projekty v Česku jsou dvě nové rezidenční čtvrti a bývalý pivovar

Absolutními vítězi celostátní developerské soutěže Realitní projekt roku 2022 se staly projekty Hagibor od Crestylu, Čtvrť Emila Kolbena od Skansky a Rezidence Nuselský pivovar od Penty. Zaujaly také Apartmány Albeřice od Apartmány Albeřice a Lakeside Resort Slapy od Evropy.

Slavnostní vyhlášení výsledků dvanáctého ročníku prestižní soutěže proběhlo 26. ledna 2023 v Buddha-Bar Hotel Prague za účasti stovky hostů z řad developerů, investorů, architektů a partnerů soutěže.

Do ročníku 2022 bylo nominováno celkem 66 rezidenčních developerských projektů z celé České republiky. Většina z nich je realizována v Praze a Středočeském kraji, svá ocenění získaly projekty také v ostatních krajích. Projekty získaly ocenění ve třech kategoriích: Cena veřejnosti, která je výsledkem ankety, ve které má možnost hlasovat široká veřejnost, Cena odborné poroty, která je výsledkem výběru odborníků na realitní trh a Cena architektů, ve které hlasují vybraní architekti.

Hagibor

Absolutním vítězem Ceny veřejnosti za rok 2022 se stal projekt Rezidence Nuselský pivovar – 1. etapa (Penta Real Estate), Absolutní vítězství Ceny odborné poroty za rok 2022 si odnáší projekt Čtvrť Emila Kolbena – 2. etapa (Skanska Residential) a prestižní ocenění Absolutního vítěze Ceny architektů za rok 2022 získal projekt Hagibor (Crestyl Real Estate). Zvláštní ocenění za Horský projekt získaly Apartmány Albeřice (Apartmány Albeřice) a za Projekt u vody Lakeside Resort Slapy (Evropa development group).

Čtvrť Emila Kolbena

O soutěži Realitní projekt roku

Celostátní soutěž probíhá od roku 2009 a má za cíl monitorovat developerské projekty po celé České republice. Nejlepší projekty v regionech oceňuje ve třech kategoriích. Cenu veřejnosti vybírá široká veřejnost na základě hlasování, Cenu odborné poroty určuje výběr realitních odborníků a zástupců realitních kanceláří a Cenu za architekturu vybírá porota složená z architektů. Ocenění se udělují na slavnostním vyhlášení jednou za rok.

Předchozí

Ceny CGD 2022 odhalují široké nominace

Stavebnictví ještě více zpomalí v polovině roku

Další