Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vychází prosincové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Otevíráme v něm druhý ročník našeho hledání zajímavých a mimořádných projektů, které se na stránkách časopisu dosud objevily, v rámci ocenění TOP E&B.

Hlavním tématem jsou však výjimečné ženy, které tvoří ve spolupráci se svými mužskými protějšky mimořádné produkty a přinášejí dotek designu nejenom třeba do sklářství, ale i do tak prozaického segmentu, jakým je sanitární technika. Dalším velkým tématem je udržitelnost, která přináší nové výzvy a promítá se téměř do každého oboru. Objevují se tak nečekaně zajímavé projekty a produkty.

Poznávejte s námi také architekturu ve spojení s vínem a designem. V poslední době se totiž objevuje stále více architektonicky zajímavých projektů vinařských domů. Nechybí průřez výjimečnými a oceňovanými projekty, které přinesl letošní rok, skvělý design, tipy na neobvyklé vánoční dárky či pozvánka na zimní výlety. Nechte se jimi inspirovat také vy!

To nejlepší z obsahu

Vyhlášení druhého ročníku ocenění TOP E&B

Redakce magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci se svým vydavatelem, mediální skupinou A11, vyhlašuje druhý ročník ocenění TOP E&B, v němž se budou opět hodnotit zajímavé a výjimečné projekty, které se na stránkách časopisu v posledním roce objevily, a také osobnost roku magazínu Estate & Business. První nominované projekty a osobnosti pak najdete již v tomto čísle, na následujících stranách. Další budou zveřejněné v příštích týdnech také na našem webu a rovněž v dalším čísle.

Dotek designu

Oceňovaná podnikatelka Radka Prokopová je spolumajitelkou předního evropského výrobce sanitární techniky Alca Group, který založila a řídí spolu se svým manželem Františkem Fabičovicem již 25 let. Hovořila nejen o tom, co vše se za tu dobu v Alce změnilo, ale také o developerských projektech, na nichž se podílejí, o novinkách či designových produktech, které získaly mnohá ocenění. A samozřejmě nemůže chybět ani aktuální spolupráce s Lucií Koldovou a úspěch velmi vtipné a zábavné expozice na letošním Designbloku.

Urban Land Institut vstupuje do České republiky

Mezinárodní nezisková organizace Urban Land Institut, největší světový think-tank zabývající se developmentem, urbanismem, využitím městských ploch a rozvojem zastavěného prostoru, vstupuje na český trh. Jejím founding partnerem pro ČR byl jmenován Radek Kučera, zakladatel skupiny Grafton Property Partners a firmy Halcyon Capital Partners. Zeptali jsme se ho nejen na plány ULI na zdejším trhu, ale i na jeho aktivity v rámci vlastní firmy, či na jeho pohled na urbanismus a architekturu nejen v České republice.

Stabilní zázemí a vize

Málokoho nejspíš na první dobrou napadne spojitost mezi pražským O2 Universum, protonovým centrem, Harfa Business centrem v pražské Libni, modernizací stanice metra Anděl, polygonem autonomního řízení vozů BMW v Sokolově či domovskou hokejovou arénou třineckých ocelářů. Za těmito projekty stojí stavební společnost SYNER, která si jako svou pražskou adresu zvolila architektonicky zajímavou budovu Telehouse v Dejvicích, kde jsme si povídali s ředitelem a jednatelem firmy Robertem Špottem.

Architektura a víno

V poslední době se objevuje stále více architektonicky zajímavých projektů vinařských domů. Na několika z nich se podílelo mladé architektonické studio ORA architekti (ORA jako Originální Regionální Architektura), které působí ve Znojmě a v Kutné Hoře. Do jejich portfolia patří například Vinařství Kolby, Vinařství Nešetřil v srdci Znojma anebo nový wine bar Reisten. Můžete ale s námi navštívit také třeba Vinařství Gurdau od brněnského architekta Aleše Fialy a jeho studia, Vinařství Obelisk od AiD team z Brna nebo Vinařství Přátelé Pavlova, jehož autorem je Marek Jan Štěpán z Ateliéru Štěpán i některá další.

Střepy, které přinášejí štěstí

Jan Rabell strávil dětství v Portoriku, ale vystudoval v Česku a jeho kariéru investičního bankéře obrátila naruby sklárna Janštejn, která se svou více než 200letou tradicí patří mezi nejstarší v České republice. Objevil ji mezi pohledávkami a pořídil jako výhodnou investici. Z impulzivního nákupu se stala láska na celý život. Dnes je sklárna součástí velké a úspěšné skupiny Janštejn Glass Group, kam kromě sklárny samotné patří také firmy BROKIS, BROKISGLASS, Brokis Solution a truhlárna Syrovátka. Zeptali jsme se ho nejen na aktuální projekty nebo další plány, ale i na spolupráci s Lucií Koldovou, která je už přes deset let uměleckou ředitelkou značky BROKIS.

Crème de la Crème světového designu podruhé

Zveme vás na druhý díl naší „virtuální“ prohlídky veletrhu Salone del Mobile neboli Milano Design Week s interiérovou designérkou Barborou Léblovou, která představuje značky a instalace, jež ji letos nejvíce zaujaly. Samozřejmě opět přidáváme skvělé fotky, o které bychom se s vámi rádi podělili.

SILVER GEN 925

Kosti jako symbolika stability, pevného spojení, ale i volnosti a pohybu, které jsou pro Zdeňka Vacka podmínkou života i tvorby. Jednoduchost křehkých organických tvarů, které ovšem tvoří pevné rozmanité struktury, a tak možnost navrhnout šperk, jenž i v jemném, subtilním provedení zaujme, současně však může být robustní a dominantní. A navíc silně přitažlivá divnost motivu kostí v oblasti luxusního šperku rozhodly o tom, že právě Bones budou tvořit základ nekonečně se rozvíjející řady Báze.

Předchozí

Mám ráda překvapení

Startuje 19. ročník Salonu dřevostaveb

Další