Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vychází říjnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Jeho hlavním tématem jsou vize, budoucnost a udržitelnost – a jejich promítání do developmentu, architektury i designu.

Udržitelnost a ekologie se dnes a denně objevují ve všech oblastech našeho života, dokonce byly hlavním tématem letošního veletrhu Milano Design Week, na jehož „virtuální“ a opravdu inspirativní prohlídku se s námi můžete vydat. Vidět to bylo i na letošním Designbloku, když hlavním mottem byl „Les“.

Na dalších stránkách najdete zajímavé a inspirující příběhy byznysmenů, developerů, designérů či architektů, kteří se i v současné ekonomicky složité době pouští s vášní a odvahou do nových projektů. Nechte se jimi inspirovat také vy!

Vybíráme z obsahu

Ceny Designbloku 2022

Letošní 24. ročník Designbloku uzavřelo slavnostní předávání Cen Designbloku v kapli Sacre Coeur. Výjimečné projekty a instalace v osmi kategoriích – nejlepší školní prezentace, nejlepší nábytek, svítidla, bytové doplňky, instalace designéra a výrobce, udržitelný design i Grand Prix (Cena za mimořádný počin) – zvolila poprvé nezávislá porota porota, složená pouze ze zahraničních odborníků. Grand Prix získala sklářská výtvarnice Lada Semecká, cenu Veolia za udržitelný design obdrželo nové studio NOVA VITA.

Dům není socha

Petr Palička, Country Managing Director pro Českou republiku společnosti Penta Real Estate, má rád především moderní architekturu. Dlouhodobě vyznává názor, že u staveb je nejdůležitější funkce, teprve potom forma. Dům není podle jeho slov socha, měl by především perfektně plnit svoji funkci, současně ale dobře vypadat a respektovat urbanismus daného místa.

Nová tvář Václavského náměstí

Václavské náměstí je symbolem Prahy. A zároveň bolavým místem, které ukazuje, jak těžké je změnit tak významný centrální veřejný prostor v důstojné náměstí, které může metropoli bez uzardění reprezentovat a zároveň být příjemnou lokací, kterou budou mít Pražané rádi. Praha proto nyní usiluje o to, aby její symboly získaly důstojnou podobu.

Návrat od přímky ke křivce

S Michalem Kužníkem, technickým ředitelem společnosti So Concrete, kterou společně založili Federico Díaz a Serge Borenstein, jsme si povídali nejen o nedávno představené tramvajové zastávce Výstaviště v pražských Holešovicích realizované prostřednictvím 3D tisku z tzv. digitálního betonu, ale také o dalších plánech firmy a především o využití této technologie ve stavebnictví.

Vidět i budoucnost staveb

S uznávaným a oceňovaným architektem Jakubem Ciglerem jsme si povídali o tom, proč se už ve dvanácti letech rozhodl právě pro své povolání, o jednadvacetinách studia JCA, jeho vztahu k brutalismu a sorele nebo o udržitelnosti staveb. Zeptali jsme se také na jeho aktuální projekty a spolupráci s developery. Nakonec se rozpovídal i o svých úvahách a náš rozhovor se nesl tak trochu ve filozofické rovině.

Krize jako výzva

Jak události, s nimiž se v dnešní složité době potýkáme, dopadají na trh s bydlením a aktivity developerů? Co musí investoři udělat, aby jejich plány nezůstaly jen na papíře či neskončily v rukou konkurence? Způsobí pokles poptávky, že se ceny nemovitostí zastaví a začnou klesat? Na tyto a další otázky hledali odpovědi účastníci debaty magazínu Estate & Business, která se odehrála v prostorách rezidenčního projektu Vanguard, který v pražských Modřanech buduje společnost PSN.

Udržitelnost a ekologie vs. design

Letošnímu veletrhu designu Salone del Mobile neboli Milano Design Week (MDW) jednoznačně vládly jako největší trend udržitelnost a ekologie. Stejně jako v loňském roce jsme se vydali na „virtuální“ prohlídku veletrhu s interiérovou designérkou Barborou Léblovou, která představuje svých TOP 10 značek, které ji letos nejvíce zaujaly.

Užijte si podzimní wellness na maximum

Podzim bývá v Česku nevyzpytatelný. Někdy zažíváme teplé a slunečné babí léto, jindy studený, sychravý čas s plískanicemi, občas dorazí i první sníh. My vám tentokrát představíme místa, kde bude podzimní období kouzelné za každých okolností. Stačí totiž vyrazit na některé z míst, která v našem výběru nabízíme. Užijí si tam nejen milovníci luxusního wellness.

Předchozí

Ocenění Stavba roku i pro Hotel Stages Prague

Investiční aktivita na nemovitostním trhu zpomaluje

Další