Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vychází dubnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Tentokrát je to vydání o vítězích – a nejenom těch, kteří získali ta nejvyšší ocenění TOP E&B, které byly předány na slavnostním večeru 23. března v Praze v nádherném prostředí Clam-Gallasova paláce. Ceny TOP E&B pak nabídly přehled výjimečných a mimořádných osobností a projektů.

Představujeme také to nejlepší z českého designu, který se prezentoval na právě ukončeném Salone del Mobile Milano. Společně se tam představili ti nejlepší čeští designéři skla, porcelánu a keramiky.

Podívali jsme se také na problematiku dostupnosti bydlení, hledali odpovědi na bytovou krizi nebo příležitosti v Real Estate. Zabrousili jsme do světové architektury v podání českého architekta a zavítali do krajinářské architektury. Nabídneme i pozvánku na gastronomické zážitky, nechybí ani pár pozvánek na zajímavé výstavy.

Vybíráme z obsahu

Ceny TOP E&B mají své majitele

Redakce prestižního magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci s odbornou porotou slavnostně vyhlásila ve čtvrtek 23. března 2023 v nově zrekonstruovaném pražském Clam-Gallasově paláci vítěze cen TOP ESTATE & BUSINESS a držitele titulu Osobnost roku magazínu E&. Ocenila tak výjimečné a inovativní projekty a osobnosti, které se na stránkách tohoto časopisu dosud objevily.

Dům nabitý technologiemi

Petr Palička, Country Managing Director pro Českou republiku společnosti Penta Real Estate, se na rychle rostoucí projekt Masaryčky z dílny Zaha Hadid Architects dívá přímo z oken své kanceláře v osmém patře Florentina. Zanedlouho to bude naopak, protože již koncem léta by se měli do prvních dvou budov stěhovat noví nájemci včetně Penty. Masaryčka bude dům nabitý těmi nejmodernějšími technologiemi, nabídne spoustu zeleně nebo třeba veřejně přístupnou terasu s novými výhledy na Prahu.

Klienti ocení různé druhy pohledu

Výhodou advokátní kanceláře Taylor Wessing je možnost hojně čerpat globální know-how celé sítě a kombinovat ho s lokálními zkušenostmi, říká Erwin Hanslik, její Managing Partner v České republice a Head of Real Estate v rámci CEE regionu. Lidé totiž při poradenství ocení různé úhly – a Taylor Wessing jim nabízí pestrý tým a schopnost poskytovat služby ve stejné kvalitě v několika jazycích. Dále jsme si povídali o příležitostech v oblasti Real Estate, nových technologiích či nutnosti přijmout ESG.

Made by Fire

Nejsledovanější světová přehlídka designu měla letos významnou českou stopu. V Miláně se představil unikátní projekt Made by Fire – největší výběr českého skla, porcelánu a keramiky novodobé historie České republiky. Projekt Moravské galerie v Brně, připravený ve spolupráci s festivalem Designblok, zkoumal hranice užitého umění a jeho vzniku na pozadí společenských změn. Expozice uvedla čtyřicet progresivních tuzemských tvůrců v architektuře Maxima Velčovského a studia edit! Architects.

Originální architektonického tvarosloví

Český architekt Jakub Klaška, který navrhoval Masaryčku i stadion pro vegany, žije v Londýně, kde pracuje pro světoznámé studio Zaha Hadid Architects. Nyní v Praze dohlíží ve spolupráci s Pentou a Jakubem Ciglerem na stavbu Masaryčky a přeměnu celého Masarykova nádraží včetně jeho okolí na místo příjemné k životu. Dosud se podílel mimo jiné i na návrhu celodřevěného stadionu pro tým Forrest Green Rovers, který se svou celkovou filozofií vymyká klasickým fotbalovým klubům nejen proto, že celý realizační tým a všichni hráči jsou vegani.

Časové hledisko je pro krajinářskou architekturu určující

S krajinným architektem, spoluzakladatelem a jednatelem Atelieru per partes Danielem Matějkou jsme si povídali o obnově území zasaženého tornádem v roce 2021 na Hodonínsku a nové architektonicko-krajinářské studii pro tuto oblast. Jde Příměstský lesopark v blízkosti Národní přírodní památky Hodonínská Dúbrava a Zahradu Domu přírody NPP Hodonínská Dúbrava, což je venkovní expozice chráněných druhů rostlin.

Nadčasové a minimalistické

Šperky MOOYYY skrývají osobní poselství a vnitřní sílu. Produktová nabídka představuje moderní, autentické a autorské šperky, které si jinde nekoupíte. Ručně vyráběné kolekce vznikají ve spolupráci s těmi nejlepšími českými designéry, jako jsou Lucie Koldová, Mirka Talavašková, Kristýna Malovaná, Anna Marešová nebo třeba Daniel Pošta. Majitel MOOYYY Tomáš Zempliner přivedl značku k velkému úspěchu, když postupně otevřel po celém Česku i na Slovensku několik showroomů. Nyní uvažuje o další expanzi směrem na západ, protože věří v mezinárodní potenciál značky. Prozradil nám i něco o chystaných novinkách a svých plánech.

Věřím tomu, co dělám

Aspoň to říká o sobě a své tvorbě Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, jeden z průkopníků graffiti a pop-artu v Česku. Jeho tvorbu dobře rozpoznáte, protože je velmi individuální, zajímavá a provokativní. I proto je možná pro některé tak trochu enfant terrible české výtvarné scény, podle jiných zase patří k nejvýznamnějším českým umělcům současnosti.

Předchozí

Stavba lávky ve finální fázi

Téma ESG v JLL

Další