Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vychází červnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Tentokrát je to vydání o proměnách a konverzích starých zanedbaných míst či historických památek, o zrodu nových udržitelných lokalit a čtvrtí a také o zahušťování měst. Naštěstí dnes už mnohde tyto projekty spojují architekturu, design, umění a udržitelnost. Vznikají tak inspirativní lokality pulsující životem, kde sochy a další umělecká díla kultivují veřejný prostor.

Podívali jsme se rovněž na legislativní překážky dostupnosti bydlení včetně problematiky nájemního bydlení nebo trendy na kancelářském trhu. Zabrousili jsme i do světové architektury, podívali se na novinky v oblasti designu a nezapomněli jsme i na nové mimořádné kolekce českých sklářů. Nabídneme též pozvánku na cestování za skvělým vínem a nechybí opět několik pozvánek na zajímavé výstavy.

Vybíráme z obsahu

Projekty s jedinečným charakterem

V portfoliu developerské společnosti CREDITAS Real Estate najdete několik mimořádných projektů s jedinečným charakterem a genius loci. Ať už je to rezidence U Milosrdných ve výjimečné lokalitě Starého Města nebo třeba zrekonstruovaná historická památka Jinonický zámek. Zajímavý je i projekt nájemního bydlení LOOX Prosek Apartments. Nejen o nich jsme si povídali s Jiřím Vajnerem, generálním ředitelem CREDITAS Real Estate. Zeptali jsme se i na současnou situaci na nemovitostním a developerském trhu, rostoucí zájem o nájemní bydlení či synergie ve skupině CREDITAS.

Pro letošní rok máme velké plány

S Davidem Chládkem, generálním ředitelem společnosti CTP Česká republika, jsme si povídali nejen o dalších plánech a růstu, ale také o udržitelnosti v developmentu nebo významu vzdělání. CTP je totiž od roku 2021 provozně uhlíkově neutrální a její důraz na ESG je dlouhodobý, již od doby vzniku společnosti. Rovněž klade důraz na vzdělání, proto intenzivně spolupracuje se Fakultou stavební VUT v Brně a plánuje navázat další podobná partnerství.

Tvoříme lokality pro život

Venus Group je investiční skupina primárně zaměřená na rezidenční development a související poradenství. Na trhu se pohybuje teprve pět let a v jejím čele stojí dva mladí lidé, Lukáš Randa, partner a generální ředitel, a jeho žena Aneta Randa Zahradníková, partnerka a zároveň obchodní a marketingová ředitelka. Oba nabízejí trochu jiný, mladistvější pohled na trh, společně se snaží kultivovat trh a staví klienta na první místo. Od počátku svého působení v developmentu kladou přirozeně důraz na udržitelnost a pro své klienty se snaží vytvářet příjemné místo pro rodinný život.

Kancelářský trh vyrostl a dospěl

Ředitelka oddělení Workplace Advisory a Office Agency ve společnosti Colliers Jana Vlková patří mezi nejzkušenější profesionály na českém trhu kancelářských nemovitostí. V Colliers, kde pracuje více než deset let, je zodpovědná za oblast služeb pro kancelářské nájemce včetně poradenství pro pracovní prostředí. Svým klientům pomáhá se změnou pracovního prostředí nebo pro ně hledá nová kancelářská řešení na míru.

Největším luxusem je zdraví

Říká to Anna Gruberová, CEO společnosti Multi-klinika, která sdružuje deset klinik z různých lékařských oborů s týmy špičkových specialistů a pečuje zhruba o 60 tisíc klientů. Multi-klinika poskytuje individuální a profesionální přístup, ale zároveň rozvíjí oblasti medicíny a podporuje úroveň vzdělávání českých lékařů. V čem vidí potenciál soukromého zdravotnictví a jaké jsou plány na další rozvoj Multi-kliniky? Nejen o tom jsme si povídali s Annou Gruberovou v našem rozhovoru.

Design je naše šance

Přední český architekt Vít Máslo založil své první studio v roce 1991. Od roku 1997 spoluvlastní architektonickou kancelář CMC Architects s americkým architektem Davidem Chisholmem. Od té doby se podle jejich návrhů postavily desítky rodinných domů a kancelářských budov a bytových domů, nejvíc v pražských Holešovicích, kde léta pracuje i bydlí. Hovořili jsme s ním o jeho oblíbené čtvrti, bytové krizi, zahušťování center měst nebo o spolupráci s Martinem Wichterlem a jeho firmou BOMMA.

Rodinná firma není sprint, ale maraton

Veronika Rybnikář Hanáková patří ke čtvrté generaci, která se podílí na řízení a rozvoji české rodinné firmy HANÁK NÁBYTEK, jejíž počátky sahají až do 20. let minulého století. Aktuálně v roli marketingové ředitelky. A není na to sama, pomáhá jí její manžel Lukáš Rybnikář, výkonný ředitel / CEO HANÁK FORUM. Zeptali jsme se jich nejen na aktuální projekt redesignu showroomů, ale i na koncept interiérů na míru nebo dodávky zařízení do developerských projektů nájemního bydlení.

Síla křehkosti a krása okamžiku

Talentovaná mladá designérka Kateřina Handlová loni v září převzala z rukou designéra Ronyho Plesla pomyslné kreativní otěže české značky Rückl. Nyní představuje dvě výrazné ručně foukané a broušené kolekce, do nichž otiskla svůj jedinečný rukopis. Kolekce HERO•INE obsahuje sedm váz s unikátním brusem. Je kombinací křehkosti, punku a zrcadlí se v nich obdiv k silným ženám. Nápojové sety kolekce SPIRIT naopak pracují s jemným brusem a variabilními zátkami odkazujícími na historii firmy Rückl.

Předchozí

Žijeme na horizontu pozlaceného věku

LANDSCAPE FESTIVAL JIHLAVA 2023

Další