Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Hlavním tématem aktuálního čísla prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business, jsou ekologie a udržitelnost – a v souvislosti s tím i mimořádně zajímavé technologie a inovace.

Chytré neboli inteligentní bydlení totiž neznamená přetechnizovanou domácnost, ale prostředí, ve kterém se lépe a zdravě bydlí a kde se pak i efektivněji pracuje. Velkou roli také hrají kvalitní exteriéry. Představíme krásné realizace zahrady i veřejných prostor a parků. Nechybět budou nové developerské projekty, oceněné realitní projekty, analýza nového stavebního zákona a mnoho dalšího.

Vybíráme z obsahu

Tvoříme prostor pro život. Komplexně
Spolumajitel EXX Holdingu Jindřich Lukavský vidí sílu v komplexnosti a věří, že buď míříte stále dopředu, nebo pomalu umíráte. EXX se nebojí výzev a složitých projektů v oblastech světelného designu, návrhu a výroby interiérů. V rozhovoru popisuje cestu, která začala podnikáním ve Felicii a pokračuje dál.

Kouzlo bydlení se zajímavou historií

Nejlepšími developerskými projekty roku 2021 jsou dva bývalé pivovary a barrandovská novostavba. Absolutními vítězi soutěže Realitní projekt roku se staly pražské projekty Rezidence Nuselský pivovary, Barrandez-Vous a brněnská Rezidence Starý pivovar. Zaujal také The Clock Palace v Praze na Vinohradech.

Dobré lokality měníme ve skvělé adresy

Obchodní ředitel developerské a investiční skupiny CRESTYL Viktor Peška říká, že strategií společnosti je budovat komplexní projekty, které kombinují více funkcí. Synergie bydlení, práce a obchodu zvyšuje hodnotu nemovitostí v dlouhodobém horizontu. Prozradil i něco víc o výsledcích roku 2021 a dalších plánech.

Dialog mezi architekturou a krajinou

K dobré zahradě patří citlivé sjednocení všech jejích částí do celku, který dává smysl. Krásné a jednoduché exteriéry jsou náročné. Jejich čistota a nekomplikovanost jsou velmi relativní, protože najít onu kvalitní podstatu a balanc je delší cesta, než jen zaplnit prostor atrakcemi, píše Jakub Finger, vedoucí architekt a majitel Atelieru Partero.

Chytré bydlení jako standard

Pryč jsou doby, kdy si chytré bydlení pořizovali technologičtí nadšenci. Rostoucí požadavky EU na energeticky úsporné a udržitelné bydlení a naše snaha o lepší a kvalitnější životní styl vedou k tomu, že rostou nároky na technické vybavení domácnosti. To přináší potřebu takové technické vybavení efektivně řídit, uvádí ve svém textu Jan Průcha, zakladatel a majitel skupiny Insight Home.

Koncept energeticky nezávislého domu Fenix

Cyril Svozil vybudoval velkou firmu Fenix, která vyrábí a dodává elektrické sálavé topné systémy do 70 zemí světa. Stal se ve svém oboru světovou jedničkou s miliardovým obratem. Nyní rozvíjí energetický komplex Fenix. Jde o plně elektrifikovaný, úsporný dům, který je vybaven fotovoltaickou elektrárnou, má bateriové úložiště, flexibilní topný systém, ventilaci s rekuperací atd.

Zvuk i design bez kompromisů

David Hauerland je mladý podnikatel, který neustále rozšiřuje nejen své portfolio, ale i pole působnosti. K realitní společnosti Fidurock připojil před třemi lety showroom s prémiovou audiotechnikou VOIX a letos i vinařství Zlati Grič, vinařskou perlu Slovinska. Co mají víno, hudba a byznys společného? Překvapivě hodně.

Timeless

Italská móda se vždy vyznačovala zajímavými detaily a precizním zpracováním. A pro značky Max Mara Fashion group je kromě toho důležitá i nadčasovost. Slovo „timeless“ najdete u popisu kolekcí v každé sezóně. To je právě důvod, proč na ni společnost MaxPraga vsadila, a taky příčina, proč se tyto značky těší oblibě u českých i slovenských klientek.

Více v tištěném vydání E&B, magazínu pro Estate & Business, které si můžete předplatit zde E&B – Předplatné A 11.

Předchozí

Čtyři zásady nemovitostního investora v roce 2022

CAMP: ARCHITEKTURA 58-89

Další