Dřevěné podlahy s puncem kvality a stylu

|

Text: Tereza Tkadlecová

Foto: Svoboda&Williams, Valen&Masar

Firmu Valen&Masar představuje Jan Valenčík a Lukáš Masár. Oba pánové už více než deset let věří dřevu, které považují za nejdokonalejší a dosud nepřekonaný materiál. Každou podlahu vnímají jako umělecké dílo a zároveň největším kusem nábytku v každém interiéru.

V souladu se svým přístupem a filozofií nabízí jenom to nejlepší, co v kategorii prémiových dřevěných podlah vzniká. Stávají se tak vyhledávanými partnery nejenom koncových zákazníků, ale i architektů a developerů.

Renomovaní evropští výrobci

Jejich úspěch je založen také na výběru výrobců – každý z nich patří mezi nejlepší v oboru a je v určitých aspektech naprosto unikátní. Mistry svého oboru je činí zejména zpracování dřeva, kdy kombinují moderní technologie i s 200 let starými, tradičními postupy.

„Podlahářství má v některých zemích dlouhou tradici. Například Nizozemci dřevu rozumí i díky své mořeplavecké historii, Itálie zase do podlah promítá svůj vyhlášený vkus a designové prvky. Oceňujeme ale i to, že naši dodavatelé navazují na původní myšlenky svých zakladatelů. Je patrné, že i ve 21. století pokračují v tom poctivém řemeslu, které povyšují na umění,“ doplňuje Lukáš Masár.

Dřevěná podlaha jako investice

Jan Valenčík i Lukáš Masár vnímají, že poptávka po dřevu neustále roste. Tím roste i jeho hodnota, a stává se tak ceninou, luxusním zbožím, které zvyšuje hodnotu celé nemovitosti. Ochota investovat do svého domova se projevila i během pandemie, kdy lidé najednou trávili spoustu času doma a začali si uvědomovat potřebu funkčního a příjemného prostředí, které naplní ta nejvyšší očekávání.

„Určitě doporučujeme investovat do kvality hned v počátku. Navíc pokud se jedná o investici, která vydrží generace. Pohovku můžete vyměnit téměř kdykoli, ale dřevěná podlaha s vámi bude žít váš život,“ dodává Jan Valenčík. Díky své jedinečnosti a nenapodobitelnosti je dřevo navíc velmi nadčasovým materiálem. V porovnání s vinylem, laminem nebo dlažbou však nedochází v průběhu času ke znehodnocení. Naopak působením času se vytváří tolik žádaná estetická patina.

A Lukáš Masár vyjmenovává další benefity: „Kromě toho, že je dřevo extrémně ekologickou surovinou, má i řadu zdravotních výhod. Dřevo je totiž velmi hygienické a antibakteriální. Třísloviny, které jsou v něm obsaženy, přirozeně zabíjí bakterie na povrchu a vzniká tzv. čistá špína. Dřevo je také antistatické a nemusíte se bát, že se na něm budou tvořit chumáče prachu, jak tomu bývá u jiných krytin.“

S developery na jedné lodi

S developery je Valen&Masar na jedné lodi. Společným cílem je najít takové řešení, které přispěje k rychlé koupi ze strany koncového zákazníka. Valen&Masar sází na zajímavé a originální typy podlah, které developerům zaručí konkurenční výhodu.

Developeři se mohou spolehnout také na pomoc ohledně prezentace dřevěné podlahy. Náročnost zákazníků totiž neustále stoupá a každý chce přesně vědět, co kupuje. Je tak potřeba trefit se nejen do vkusu zákazníka, ale nalézt také kompromis mezi cenou a kvalitou. Vždyť do bytu za několik desítek milionů nelze nainstalovat nekvalitní podlahu za pár stovek.

Jan Valenčík i Lukáš Masár se shodují, že součástí developerského projektu jsou nejraději hned od jeho prvopočátku. To jim usnadňuje dokonalé pochopení filozofie celého projektu a přináší flexibilitu ve výběru těch ideálních podlah pro danou nemovitost. Základem úspěchu je potom nejenom detailní komunikace s developery, ale také zákazníky.

Mánesova 78

Dřevěné podlahy od Valen&Masar dodaly punc kvality a stylu také do developerského projektu Mánesova 78, kde dokonale naplnily požadavky investora The Prague Collection na vysoký standard a osobitost. Dřevěné podlahy skvěle zapadly do kontextu secesního domu, který v rámci 28 bytů a pěti penthousů propojuje historii s moderními prvky.

Velkou roli zde sehrála kromě ateliéru OOOOX i konzultační společnost Henceforth, která jasně stanovila strategii a standardy celého projektu. O to jednodušší pak bylo trefit se do vkusu budoucích majitelů.

Henceforth v čele s Petrem Hromádkou rovněž pobízí k odvaze investovat do nadstandardních materiálů nejenom v jednotlivých bytech, ale i společném prostoru celé nemovitosti. Odměnou za tuto odvahu je nejenom konkurenční výhoda, ale i zvýšený zájem ze strany klientů, neboť podobné nemovitosti na trhu chybí.

Budoucnost dřevěných podlah

Ačkoli se celosvětová pandemie podepsala i na cenách dřeva, a tím i podlah, dobrou zprávou je, že ceny se zvýšily zejména u levnějších podlah. Rozdíl mezi levnou podlahou a prémiovou podlahou tedy už není tak markantní. Cíl je z tohoto úhlu pohledu tedy jasný: dostat tuto kvalitu mezi co největší množství lidí.

„Chceme se zaměřit hlavně na edukaci architektů a designérů i na osvětu široké veřejnosti. Dřevo je dokonalý stavební materiál, je to opravdu to nejlepší, co si klienti mohou přát,“ uzavírá Jan Valenčík.

Valen&Masar v roce 2022

Oba společníci jsou si vědomi, že rok 2022 nebude z ekonomického hlediska jednoduchý. Přesto se drží svého cíle: být nekompromisně 1. volbou v oblasti prémiových dřevěných podlah. „Zaměřujeme se na to, aby byl Valen&Masar synonymem pro kvalitní materiály a poctivou práci. Jenom tak můžeme i nadále posilovat naši značku a budovat si dobré jméno,“ je přesvědčený Jan Valenčík.

„Těší nás, že čím dál více pronikáme i mimo hranice Prahy. Aktuálně připravujeme zajímavý projekt v Harrachově a Peci pod Sněžkou v Krkonoších, ale třeba i lázeňském městě Luhačovice. Velkou odměnou naší dosavadní tvrdé práce jsou i projekty v zahraničí – například ve Vídni, kam dodáváme úžasné podlahy z Itálie hned do pěti penthousů,“ doplňuje Lukáš Masár.

Předchozí

Loňský rok přinesl nové trendy – byty pro děti či nákupy bez předem daného účelu využití

Kdo získal české „realitní Oskary“?

Další