Arkády Pankrác získala Trigea. Cena přesáhla šest miliard

|

Arkády Pankrác a City Tower. Foto: Wikimedia Commnos (CC-BY-SA-3.0)

Pražské obchodní centrum Arkády Pankrác má nového majitele. Nemovitostní fond Trigea dokončil oficiálně jeho koupi za více než šest miliard korun. Jedná se o největší transakci tuzemských maloobchodních fondů v České republice, informovala Trigea v tiskové zprávě. Arkády Pankrác vlastnila prostřednictvím firmy Atrium Pankrác izraelská společnost G City, firmu koupila v roce 2022.

„Fond dlouhodobě usiloval o posílení v oblasti retailu, proto je nákup tohoto centra v souladu s jeho dlouhodobou obchodní strategií. Akvizice Arkád je důkazem, že tuzemský kapitál už dnes hraje a do budoucna bude hrát čím dál důležitější roli,“ řekl generální manažer Trigey Tomáš Trčka. Od roku 2000 se v ČR uskutečnily tři transakce významných nákupních center. Šlo o Palladium, OC Letňany a Olympia Brno.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil fondu Trigea ze skupiny Partners koupit majitele obchodního centra Arkády Pankrác letos začátkem ledna. Celé obchodní centrum přešlo pod G City loni na jaře, do té doby vlastnil čtvrtinu obchodního centra jeho developer, německá společnost ECE Projektmanagement. Centrum Arkády Pankrác bylo dokončeno v roce 2008 a zahrnuje zhruba 40 tisíc metrů čtverečních plochy k pronájmu. Ta je přibližně z 96 procent pronajata.

Fond cílí na Polsko

Nemovitostní fond Trigea vznikl v roce 2019 a zaměřuje se na komerční nemovitosti, zejména kancelářské a obchodní budovy. V roce 2022 dosáhl fond růstu obratu o 61 procent na 121 milionů korun, zisk měl 30 milionů korun a klientům spravoval portfolio šest miliard korun. V současnosti spravuje investorům kapitál osm miliard korun.

Fond působí v ČR, na Slovensku a loni se zaměřil i na polský maloobchodní trh. V majetku fondu je například pražská Galerie Louvre, kancelářská budova Explora Business Centre v pražských Butovicích, plzeňské Obchodní centrum Rokycanská, Retail park Ostrava nebo Retail park Haná Olomouc.

Trigea patří do finanční skupiny Partners, do které spadají dále také projekty Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea a NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine.

Předchozí

Nejen pro bydlení ale i na investici. V první zóně národního parku Šumava vyrostou luxusní apartmány

Štiřín se zřejmě prodá, prostor pro jednání není, řekl starosta Kamenice

Další