Bílá a pohádková zima v Česku

|

Zimní čas kouzelný za každých okolností

Text: Klára Honzíková

Foto: Amazing Places

Zima v Česku může být nevyzpytatelná. Studená a sychravá, anebo i krásně bílá a pohádková. My vám dnes představíme místa, kde bude zimní čas kouzelný za každých okolností. Stačí totiž vyrazit na některé z Amazing Places. Ať už jste milovníci tradičních chaloupek, wellness, anebo horalové tělem i duší.

Pojďte se nechat na chvíli unést a procestovat s námi na následujících stránkách ta nejkrásnější zimní ubytování.

Klasika v Krkonoších

Začneme kde jinde než v Krkonoších na tradiční horské chalupě. Aroma Aldrov vás pohltí svou jedinečnou atmosférou a přenese vás o několik desítek let zpátky, kdy se z pece tahaly nadýchané buchty a voda se pila rovnou z pramene. Právě tady si můžete pronajmout jeden ze dvou pokojů, kde budete usínat v péřových duchnách, ze kterých se vám nebude chtít vstát. Vytáhne vás z nich až vůně čerstvého pečiva čekajícího za dveřmi v proutěném košíku.

Sem do Vítkovic můžete vyrazit vždy od středy do neděle a užívat si výhledy na hory, zajít do skvělé restaurace anebo se rovnou z chalupy vydat na sjezdovku. Večer pak naberete síly v sauně se solnou stěnou, pod horským vodopádem s aroma jezírkem a v relaxační zóně.

Dechberoucí místo

V Krkonoších ještě zůstaneme a přesuneme se do Horní Úpy na další dechberoucí místo. Chata Hradečanka se pyšní nejen krásnými výhledy přímo na Sněžku, ale také nejvýše položenou italskou restaurací v Česku. Jejich pizza je opravdu výjimečná, rozhodně si tu na ní alespoň jednou zajděte.

My tu jsme ale především kvůli odpočinku, kterého se vám tu dostane do sytosti. Útulné pokoje na vás dýchnou horskou atmosférou, moderní design a všudypřítomné dřevo zajistí, že vám tu bude opravdu dobře. Jeden z podkrovních apartmánů má také krb, takže pokud stojíte o romantické večery ve dvou za zvuku praskajícího ohně, požádejte přímo o něj.

Přes den se věnujte především sobě – ať už procházkami na čerstvém vzduchu, lyžováním přímo za chatou anebo čtením knížky z místní knihovny. Večer si kromě pizzy dejte sklenku dobrého vína a užívejte sladké nicnedělání.

Místo stvořené pro setkání

I náš třetí tip je chalupa, nicméně na tuhle se vydejte s celou rodinou anebo partou přátel. Chalupy Solanec a jejich Chalupa na mechu je jako stvořená pro setkání, uvítá až 13 hostů. Najdete ji v Beskydech a ohromí vás už příjezd romantickými zatáčkami. Ani tady nepřijdete o omamnou vůni dřeva a dokonalé vybavení interiéru, na které se velmi příjemně zvyká.

Majitelé si tu dali záležet na každém detailu, královské soukromí pak zaručují tři krásné koupelny. V plně vybavené kuchyni se vaří skoro samo a po dobrém obědě je nejlepší se natáhnout na pohovce v obývacím pokoji. Večer si pak zapalte v krbu, jen tak si vyprávějte nebo si zahrajte nějakou společenskou hru. Jsou to právě tyto společné chvíle, na které budete dlouho vzpomínat.

Skvělá gastronomie, wellness a krásná příroda v Beskydech

Poslední tip, kde strávit zimu v Česku je Penzion Jurášek, který najdete stejně jako Chalupy Solanec v Beskydech. Do Juráška se jezdí za skvělou gastronomií, odpočinkovým wellness a krásnou přírodou.

Ubytujte se v pokoji s terasou a užijte si nádherné posezení s výhledem na překrásnou beskydskou krajinu a místní biotopická jezírka. Vřele doporučujeme si nic neplánovat a věnovat se tu především odpočinku. V Jurášku vědí, že to začíná ničím nerušeným spánkem, proto jsou postele vybaveny kvalitními matracemi s paměťovou pěnou a luxusním hypoalergenním povlečením. V místních postelích si tak budete připadat jako v ráji.

V odpočinku pak pokračujte v místním wellness nebo si objednejte nějakou z místních procedur. Základem všech je aplikace pouze přírodních olejů, rostlinných surovin a léčivých bylinek a jsou zaměřeny hlavně na kompletní relaxaci.

Tip na zimu na Slovensku & Rakousku

Pokud byste rádi prožili zimu o něco aktivněji, vyrazte k našim sousedům na Slovensko nebo do Rakouska, kde pravděpodobně narazíte na větší sněhovou nadílku a s tím spojené lepší lyžařské podmínky.

Horský Hotel Sliezský Dom vám může být zajímavou základnou ve Vysokých Tatrách. V nadmořské výšce 1670 m.n.m. u hladin průzračného Velického plesa, najdete jak špičkovou gastronomii, tak útulné pokoje, malé wellness a hlavně ty nejkrásnější výhledy. Není lepší základny pro vysokohorskou turistiku, sáňkování, skialpy nebo třeba na samotný výstup na Gerlachovský Štít.

– Pro milovníky lyžování v Alpách nabízíme krásný komplex sportovních, moderních a zároveň pohodlných chaletů – Rittis Alpin Chalets. Ať už vyrazíte ve dvou nebo s dětmi (pro ty se přímo nabízí lyžařský areál Rittisberg s dětským světem, pohádkovou sjezdovkou a mini vleky), poskytnou vám perfektní zázemí nedaleko ledovce Dachstein. Třešničkou na dortu jsou pak apartmány s vlastní saunou.

Předchozí

Bouřlivý realitní trh v roce 2022 zklidní. Dělící čára mezi vlastníky a nájemníky zesílí

Za architekturou a designem do NTM

Další