Brno v dražbě prodává několik pozemků v Kuřimi

|

Pohled na Kuřim z rozhledny Babí lom. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-4.0)

Brno bude v elektronické dražbě prodávat za vyvolávací cenu 154,7 milionu korun pět hektarů pozemků v Kuřimi na Brněnsku. Rozhodli o tom brněnští radní, povolit dražbu musí ještě zastupitelstvo, které loni tyto pozemky zařadilo na seznam zbytného majetku. Město o tom informovalo v tiskové zprávě.

Na pozemcích by v budoucnu mohla vyrůst obytná čtvrť, kuřimská radnice ale v dražbě přihazovat nebude. Zájem bychom o tyto pozemky sice měli, ale nemáme na ně peníze. Nějaké pozemky v té oblasti vlastníme, ale 155 milionů je hodně peněz. Bytová výstavba je na tom místě navíc možná až po dokončení jižního obchvatu Kuřimi,“ řekl starosta Kuřimi Drago Sukalovský (Kuřimská občanská liga).

Brno vlastní na území Kuřimi řadu pozemků i nemovitostí. Podle kuřimského strarosty má má v Kuřimi víc pozemků než samotná Kuřim. Vzniklo to někdy v 16. století, kdy kuřimské panství koupilo město Brno, včetně zámku, lesů a dalších nemovitostí. V restitucích se pak Brnu tento majetek vrátil,“ vysvětlil Sukalovský.

Doplnil, že krajské město Kuřimi nikdy vlastnictvím pozemků rozvoj neblokovalo. Když jsme potřebovali, domluvili jsme se buďto na odkupu nebo na právu stavby s následným odkupem. Aktuálně probíhají jednání o dalších pozemcích a jsou velmi korektní,“ dodal starosta.

Pozemky, které se Brno chystá vydražit, jsou nyní využívány jako orná půda, lokalita U Statku se má podle územního plánu po dokončení jižního obchvatu Kuřimi proměnit na obytnou čtvrť.

Zdroj: ČTK

Předchozí

Vedení Prahy nechá ocenit hodnotu majetkového podílu státu v Kongresovém centru

Místo, kde do duše vpluje pohoda

Další