Místo, kde do duše vpluje pohoda

|

Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Cílem je propojit akční program v nádherné přírodě s důkladným odpočinkem.Foto: Naturresort Puradies

Puradies neboli čistý ráj, tak by se dal přeložit název designového hotelu a prázdninového resortu, který leží v alpském středisku Leogang v Rakousku. Jeho majitelům se podařilo spojit desetiletí tradic s modernou, a to v pojetí životního stylu, ale také designu, za který sbírají jedno ocenění za druhým. Dovolená v tomto místě znamená podle spolumajitele resortu Michaela Madreitera „znovuoživení smyslů“.

Leogang leží v údolí v nadmořské výšce 800 metrů, asi dvacet kilometrů severně od Zell am See a co by kamenem dohodil od hranice Salcburska a Tyrolska. Skiareál ve středisku obklopeném masívem Leoganger Steinberge je součástí lyžařského regionu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn – famózního komplexu s 270 kilometry sjezdovek. Jedná se o největší rakouský lyžařský region. Lanovkami jsou propojena střediska Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal a Leogang v údolí Leoganger Tal.

Heaven Spa Bildcredit Naturresort Puradies (1)
Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Foto: Naturresort Puradies

Pro celý region platí jeden skipas Ski ALPIN CARD, se kterým můžete najezdit 408 kilometrů sjezdovek – platí totiž nejen pro skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, ale můžete s ním objevovat i lákavé sjezdovky ve dvou blízkých špičkových lyžařských oblastech Schmittenhöhe v Zell am See a na ledovci Kitzsteinhorn i na svazích Maiskogelu v Kaprunu. Mezi oběma centry můžete využít zdarma i bezplatné skibusy.

Peter Kuehnl 13
Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Foto: Naturresort Puradies

Ski in – ski out v hotelu Puradies v Leogandu

Na nejslunnějším svahu v Leogangu, kousek od nástupních lanovek do lyžařského areálu, najdete jeden z nejkrásnějších rakouských horských resortů – Puradies. Zakládá si na designu a propojení architektury s přírodou, stále však nachází jasnou inspiraci v alpské tradici. V 300 tisících metrech čtverečních velkém resortu se nachází nejen hotel ale i čtrnáct privátních chaletů. Hosté tak mohou volit mezi stylovými pokoji a suitami přímo v hotelu nebo se ubytovat v jedné z pohodlných, hotel obklopujících chat Premium Chalets.

10
Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Foto: Naturresort Puradies

„Naši hosté obvykle zažívají opravdový okamžik relaxace hned po příjezdu, kdy se nadechnou čerstvého horského vzduchu a nechají se unášet výhledy na zasněžené svahy. Zkušenosti ukazují, že hluboké uvolnění se dostaví po několika dnech, říká Michael Madreiter, spolumajitel resortu, jehož jedinečná, ničím nerušená poloha v Leogangu je jeho nesporným trumfem.

Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Cílem je propojit akční program v nádherné přírodě s důkladným odpočinkem.

„Můžeme se v tomto ohledu považovat za šťastné,“ dodává s tím, že zároveň chce co nejsilněji podpořit tento pocit klidu, který vychází z kouzelného okolního přírodního prostředí. „Loňské rozšíření lázeňské zóny je tak nejen logickým důsledkem těchto úvah, ale také naší srdeční záležitostí,“ doplnil Madreiter.

Heaven Spa. Wellness inspirované přírodou

Jak vytvořit luxusní wellness centrum, které bude ohleduplné k životnímu prostředí? Jak zacházet co nejšetrněji s přírodou i zdroji? Jak vytvořit něco nového, úchvatného, a přitom se držet tradic a kořenů? Přesně takové otázky si kladl Michael Madreiter, když s architekty z renomovaného jihotyrolského ateliéru NOA plánovali nové lázně Heaven Spa.

1
Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Foto: Naturresort Puradies

„Vodní živel jsme tady už měli v podobě přírodního koupacího jezírka na louce před wellness areálem Badehaus. Samozřejmě ho ale nešlo využívat celoročně, a tak jsme přemýšleli nad vodním světem, který by na okolní přírodu přirozeně navazoval. S architekty jsme vytvořili venkovní bazén, do něhož je vstup prosklenou stěnou z vnitřního bazénu, který ale okolí nijak nenarušuje,“ přiblížil.

Liegen Mit Aussicht Puradies
Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Foto: Naturresort Puradies

Stejně tak působí podle něho ale celá nová budova, v níž je i dětský bazén, designové odpočívárny připomínající relaxační ostrůvky, fitness centrum nebo místnost pro jógu.

Legendární bar

Šestnáct tisíc dubových kostek tvoří barový interiér o celkové ploše pět set metrů čtverečních, který zaujme hned při vstupu do hotelu. Dvoupodlažní bar & lounge Freiraum je příkladem skvělého nápadu a řemeslné dovednosti. Od barového pultu až po sedací soupravy, s točitým schodištěm do druhého barového podlaží, vše jako by se navzájem prolínalo a splývalo dohromady v dokonalý celek.

Berāhmte Bar Freiraum
Legendární bar v Puradies. Foto: Naturresort Puradies

Součástí baru je prostorná a dobře vybavená knihovna a lounge pro kuřáky. Světla nad barem jsou pak dílem české sklárny Bomma. Název „Puradies – svět sám pro sebe a pro tebe“ slibuje mnoho.

„Chceme dovolenou redukovat na to podstatné – čistě na znovuoživení smyslů,“ vysvětluje filozofii hotelu Madreiter. „Naším cílem je propojit akční program v naší nádherné přírodě s důkladným odpočinkem a získáním vnitřní rovnováhy, “ dodal.

Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou. Cílem je propojit akční program v nádherné přírodě s důkladným odpočinkem.

Předchozí

Brno v dražbě prodává několik pozemků v Kuřimi

Chystá se rekonstrukce Údolní mezi Husovou a Úvozem. Brno hledá zhotovitele

Další