Chystá se rekonstrukce Údolní mezi Husovou a Úvozem. Brno hledá zhotovitele

|

Údolní ulice v Brně. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Hledání zhotovitele stavebních prací pro rekonstrukci Údolní od Husovy po Úvoz začíná. Jeho zahájení dnes odsouhlasili brněnští radní. Práce zahrnují rekonstrukci kanalizace, vodovodu, komunikace, veřejných osvětlení, přístupových chodníků, tramvajové trati, trolejbusového vedení i úpravu zeleně a mobiliáře. Rekonstrukce ulice by podle odhadů mohla vyjít na 370 milionů korun bez DPH a začít by mohla už letos v červenci.

„Úsek Údolní od Úvozu po Kraví horu už rekonstrukcí prošel, část mezi Úvozem a Husovou se dočká nyní. Předpokládáme, že práce by mohly začít letos v červenci a potrvají 17 měsíců,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Rozsáhlé práce by podle předpokladů mohly vyjít na 370 milionů korun bez DPH. V plánu je rekonstrukce stávající kanalizace a vodovodu, komunikace, veřejného osvětlení, chodníků, tramvajové trati, kabelových tras, trolejového vedení a nástupních ostrůvků. Řešit se bude i cyklodoprava, zeleň, parkování a mobiliář. V rámci stavby bude vybudováno 1380 m2 odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání, což odpovídá přibližně 110 parkovacím místům.

„Uspořádání ulice zůstane ve větší míře zachováno. Ve směru z centra přibude v úseku Marešova–Úvoz cyklopruh a nástupní ostrůvek na zastávce Obilní trh. V opačném směru budou cyklopiktogramy. Kvůli přílišnému prosychání se ukázalo, že některé stromy, které jsou ve špatném zdravotním stavu, čeká asanace. V rámci náhradní výsadby počítáme s celkem 44 stromy, ať už jako náhradou za asanované dřeviny, nebo doplněním podél chodníků mezi Marešovou a Úvozem,“ uvedl náměstek primátorky René Černý.

Už v projektové fázi se podle něho povedla koordinace významných městských firem, jako jsou Dopravní podnik města Brna, Brněnské komunikace, Brněnské vodárny a kanalizace a Technické sítě Brno. „Došlo k dohodě i s VUT Brno, které se na projektu a smlouvě o spolupráci také podílelo,“ dodal.

Zájemci o veřejnou zakázku se nyní mohou hlásit. Komise pak vybere ekonomicky nejvýhodnější nabídku.

Zdroj: ČTK

Předchozí

Místo, kde do duše vpluje pohoda

Investice do realit byly v únoru méně nevýhodné než v lednu

Další