Celá kancelář v jednom stole

|

Doplňuje ji kinetické otočné svítidlo pro všechny fáze dne

Mladý nadějný designér Jiří Krejčiřík představil dvě novinky, které tentokrát (trochu nezvykle) realizoval sám pro sebe. Obě dvě – pracovní stůl z jasanového masivu i otočné svítidlo Luna Orbit – se totiž nachází v jeho novém studio–showroomu na pražských Vinohradech, které právě dokončuje a které otevře v následujících měsících.

Design: Jiří Krejčiřík

Foto: Tomas Carl Allen

Bor21: celá kancelář v jednom masivním stole

Pracovní stůl Bor21 boří předsudky o typické podobě kancelářského nábytku. Do tohoto funkčního objektu Jiří Krejčiřík schoval celou obvyklou kancelářskou konstelaci a proměnil ji v jeden estetický solitér. Ve svém středu ukrývá úložné prostory včetně těch pro elektrické rozvody. Doplněný je také o prostorné výsuvné zásuvky, díky kterým z plochy zmizí vše, co zrovna nemusí být po ruce.

Bor21 je vyrobený z běleného jasanového masivu, jehož hrany podtrhuje fluorescentně oranžová barva. Pro pracovní desku lze vybírat z několika materiálů. Pro první kus designér zvolil přírodní linoleum, které je příjemné na dotyk. Stůl o rozměrech 3 x 1,5 metru nabízí čtyři místa k sezení, lze jej ale přizpůsobit velikostí i barvou specifickým požadavkům.

Luna Orbit: kinetické otočné svítidlo pro všechny fáze dne

Druhou novinkou je otočné svítidlo Luna Orbit s trochu divokou, žíhanou povrchovou úpravou, která si hraje s duhovou ambivalencí materiálu. „Úpravu jsem vymyslel spontánně v rámci procesu u svého kováře v dílně. Svítidlo má vlastní custom led čipy, které kromě nastavení intenzity světla umožňují změnu jeho barevné teploty (1800 až 4000 K), od hřejivých tónů asociujících světlo svíček až po denní bílé světlo,“ dodává Jiří Krejčiřík.

Předchozí

Ostravský mrakodrap ponese dánský rukopis

Budova Victoria Palace je hotová

Další