Chrám světla

|

Společnost BOMMA vytváří jedinečné osvětlení pro soukromé i veřejné interiéry. Od malých až po ty nadrozměrné. Její produkty kombinují moderní design, tradiční řemeslné zpracování a oddanost kvalitě, navíc přinášejí emoce, potěšení a krásu do tradičních i moderních prostor. Jejich vynalézavost, kvalita a mnohdy úžasná velikost jsou fascinující.

Text: Redakce

Foto: Daniel Hromada, Boys Play Nice

Značka BOMMA nyní vytvořila místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design, kde jsou k vidění pohromadě všechny její kolekce svítidel. BOMMA Atelier ukrývá kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ve Spálené ulici. Tento jedinečný městský apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu, a vybízí tak k diskuzi o možnostech tohoto oboru.

Místo zasvěcené interiérovému designu

Jako svůj historicky první showroom vybrala netradičně členěný byt v kubistickém Domě Diamant, který navrhl architekt Emilem Králíčkem v roce 1912. Český výrobce křišťálových svítidel BOMMA, jehož sklárna se otevřela přesně 100 let po vzniku tohoto kubistického klenotu, si byt pronajala přímo od potomků spisovatele, politika a představitele prvorepublikové avantgardy Adolfa Hoffmeistera, který se podílel na stavbě domu a v bytě přímo žil.

BOMMA Atelier však neslouží pouze k prezentaci křišťálových svítidel v kontextu dalších špičkových značek, umění a dobového nábytku. Cílem bylo v tomto jedinečném historickém prostředí vybudovat místo zasvěcené interiérovému designu – živý prostor pro inspiraci, diskuzi a setkávání odborné i laické veřejnosti. Nad rámec schůzek se svými partnery a zákazníky zde BOMMA plánuje organizovat nejrůznější eventy, přednášky a také natáčet podcast BOMMA Design Talks o interiérovém designu.

Odvážné kombinace podtrhují charakter produktů

BOMMA od svého vzniku staví na originálním designu, špičkové řemeslné kvalitě a snaze tvořit výjimečné, nadčasové produkty. Ve spojení s takto unikátní architekturou a celkovým interiérovým řešením ateliéru se dojem z originální estetiky jen umocňuje.

„Nechtěli jsme jen stroze prezentovat naše kolekce, šlo nám o vytvoření skutečně inspirativního netradičního prostoru, který naplno ukáže možnosti interiérového designu. Právě kvůli tomu jsme oslovili interiérovou designérku Sophie Wannenes z Milána, která se se svým charakteristickým italským přístupem k designu vymyká všudypřítomnému minimalismu. Umí propojovat různé styly a odvážnými kombinacemi podtrhne charakter jednotlivých produktů,” vysvětluje celkový záměr Eva Kozarová, marketingová ředitelka značky BOMMA.

Scénografická, avšak harmonická atmosféra

BOMMA ve svém ateliéru vůbec poprvé vystavuje veškeré své kolekce svítidel, společně s vybranými designovými kousky předních českých a zahraničních značek. Každý prvek osobně vybrala kurátorka prostoru Sophie Wannenes, interiérová designérka a majitelka designové galerie v Miláně, společně s designérem Václavem Mlynářem, kreativním ředitelem značky BOMMA.

„Koncept vychází ze současných evropských trendů, do kterých jsou vmíchány barvy tak, aby vytvořily až scénografickou, avšak zcela harmonickou atmosféru. Výsledkem je reálné místo pro život, práci i vzdělávání, prostředí pro designéry i značky, které spojuje láska k designu,“ prozrazuje k projektu interiérová designérka BOMMA Ateliéru Sophie Wannenes.

Neustálá proměna

Současná podoba místa však není neměnná. Záměrem je, aby se BOMMA Atelier neustále proměňoval, a skutečně tak ukazoval možnosti práce s prostorem a podněcoval kreativitu svých návštěvníků. Již nyní přislíbilo rezidenturu několik zahraničních designérů, kteří v rezidenčním křídle bytu mohou dokonce po dobu svého pobytu v Praze bydlet, aby naplno vnímali výjimečný charakter tohoto místa i křišťálových svítidel. Výsledkem rezidentur pak budou návrhy na proměny jednotlivých místností nebo zcela nové kolekce svítidel pro značku BOMMA.

Kombinací původního zařízení bytu se svítidly, uměním, nábytkem a dekoracemi od předních světových značek současného designu vznikl naprosto unikátní prostor, který si klade za cíl rozvést tolik potřebnou diskuzi o možnostech různého pojetí interiérového designu.

Předchozí

Válka nemovitostí

České stavebnictví se musí připravit na náročnější období

Další