CÍSAŘSKÁ VINICE

|

Grand Cru Living. Z lásky k dokonalosti!

Slavné vinařské domy staví své vinice na kvalitním podloží a na jižních svazích, aby zajistily své révě co nejvíce slunečního svitu a výsledné víno bylo plné osobitého charakteru a vůně. Stejně tak buduje společnost JRD zdravé bydlení nové generace v rezidenčním projektu Císařská vinice, na jižních svazích pod parkem Ladronka v Praze 5. Zdejší vily a bytové domy ponesou jména těch nejkvalitnějších vinařských odrůd.

Text: Redakce

Foto: JRD

TOP EB

Společnost JRD zde nabízí nový, exkluzivní projekt Císařská vinice inspirovaný geniem loci místa, kde stávala smíchovská viniční usedlost Císařka. Ve velkorysém rezidenčním areálu vyroste ve dvou etapách devět environmentálně šetrných budov se zdravým vnitřním prostředím. Půjde o sedm rodinných domů a dva bytové domy s 69 byty a několika prostory pro komerční využití.

Realizace celého komplexu, pod který se podepsalo architektonické studio Podlipný Sladký architekti, designérské studio Olgoj Chorchoj a ateliér Flera, potrvá do roku 2023. Půjde o jeden z nejprestižnějších projektů v Praze, který bude svou kvalitou srovnatelný s předními evropskými projekty.

Grand Cru lokalita

„U každého našeho exkluzivního projektu se zdravým bydlením se vždy nejprve zaměříme na pečlivý výběr lokality, u níž nesledujeme pouze dopravní dostupnost a občanskou vybavenost. Její krajinný ráz nebo zajímavá kapitola z historie nás musí oslovit natolik, abychom mohli jejího ducha následně promítnout do celkového konceptu bytového či rodinného domu. Obdobně jsme postupovali také u rezidenčního areálu Císařská vinice. Co je inspirativnější než svah s vinicemi, zalitý paprsky zapadajícího slunce? Toto místo nás opravdu okouzlilo, a jeho atmosféra se proto vepsala i do motta nového projektu – Grand Cru Living: z lásky k dokonalosti! Stejně jako dokonalé víno vzniká smíšením mnoha prvků (tedy cru), včetně výborné viniční polohy, půdy, způsobu pěstování či umění a kreativity vinaře, výjimečný projekt musí být kombinací klidu a soukromí, zeleně, propracovaného provedení, zdravého vnitřního prostředí, skvělého designu i vize developera a architekta – obdobně jako Císařská vinice,“ komentuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel společnosti JRD.

PSA_CisarkaII_UP_C1_2_M

Udržitelný přístup a zdravé prostředí

Nezbytnou součástí projektu je udržitelný přístup k energiím a dopadu na zdraví člověka. Nedílnou součástí budou moderní technologie, které přispějí ke zdravému vnitřnímu prostředí s čerstvým vzduchem a příjemnou teplotou a vlhkostí. Například systém řízeného větrání s rekuperací tepla nebo možnost umístění fotovoltaické elektrárny na střechy jednotlivých vil.

Projekt je zařízen ve standardu exklusive. Vily, penthousy a střešní byty s terasou budou navíc disponovat nadstandardními zařizovacími předměty, vyšší výškou interiérových dveří, ale především inovativním způsobem chlazení aktivací betonového stropu. Právě k zajištění těchto kritérií bude v projektu instalován unikátní systém moderních technologií a materiálů, díky nimž již získal i certifikaci společnosti Saint-Gobain ‚SaintGobain Multicomfort‘. Například systém řízeného větrání s rekuperací tepla pro zajištění neustále čerstvého vzduchu, ideální teplotě a vlhkosti vzduchu nebo možnost umístění fotovoltaické elektrárny na střechy jednotlivých vil. Použije se zde například nové zdivo VAPIS P10 s výbornou vzduchovou neprůzvučností 47 dB, které jsme vyvinuli společně s firmou VAPIS nebo tepelně-izolační okenní skla Eclaz pro více přirozeného světla v interiéru.

Technologickou vychytávkou je vytápění a chlazení stropem pomocí tzv. aktivovaného betonového jádra, které zajistí ideální tepelný komfort v zimě i v létě. Budoucí rezidenti však jistě ocení i systém měření a regulace v kombinaci s chytrou domácností Loxone a možnost umístění fotovoltaické elektrárny na střechy jednotlivých vil.

Velkorysé vily inspirované skvělými víny

V rezidenčním areálu Císařská vinice postaví developer sedm rozsáhlých vil, které ponesou názvy proslavených odrůd vinné révy Nebbiollo, Grenache, Malbec, Syrah, Cabernet, Merlot a Pinot, a dva bytové domy s celkem 69 byty a několika komerčními prostory pro obchůdky nebo služby.

Komfortní život místních rezidentů podpoří inteligentní boxy na ukládání zásilek, prvky pro cyklisty, příprava k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily, ale především množství zeleně zastoupené zelenými střechami, zahrádkami, vinicí a parkem.

Zahrady od Ferdinanda Lefflera

K bytu patří i výhled, k domu zahrada, k celému rezidenčnímu souboru veřejný prostor. JRD proto oslovilo známého krajináře a zahradního architekta Ferdinanda Lefflera z ateliéru Flera, aby obyvatelé areálu měli krásný každodenní výhled, funkční zahradu a park, ve kterém budou rádi trávit volný čas. Díky této spolupráci se budou jednotlivé součásti komplexu volně prolínat v dokonale harmonický celek, citlivě navazující na okolní prostředí.

Interiéry od designérů ze studia Olgoj Chorchoj

Projekt je zařízen ve standardu exklusive. Vily se zahradami i byty s předzahrádkou, balkonem či terasou budou disponovat špičkovými standardy základního vybavení, navrženými renomovaným designérským studiem Olgoj Chorchoj.

„Při navrhování interiérového konceptu, v němž jsme počítali i s domácí vinotékou, jsme čerpali především z bohaté historie a celkové atmosféry zdejší lokality. Zkombinovali jsme tak tradiční materiály s těmi nejmodernějšími: masivní dřevo se zvýrazněnou strukturou, černou ocel, stěrkové omítky, patinu získanou přirozeným stárnutím, sklo nebo velkoplošné obklady s výraznou kresbou. Ve výsledku dojde k prolnutí dramatických kontrastních kombinací barev a struktur s harmonickými a klidnými akordy,“ popisuje designér Michal Froněk.

Architektura z ateliéru Podlipný Sladký architekti

Architektonický a urbanistický koncept rezidenčního areálu Císařská vinice navrhl známý pražský ateliér Podlipný Sladký architekti. Jeho hlavním záměrem bylo, aby byl celý projekt citlivě propojený s okolním prostředím a zároveň zajišťoval budoucím rezidentům co nejvyšší míru soukromí.

„Základním principem celého komplexu je velkorysé zakomponování jednotlivých budov do zeleně a nadstandardní kvalita použitých materiálů. Všechny vily i bytové domy proto nabídnou výhled do pobytového parku s chodníčky, vodním prvkem a záhonky k pěstování bylinek a zeleniny. Jejich nejvýraznějšími architektonickými prvky budou prostorné terasy a předsazené rámy s dřevěnými lamelami, které utvoří lodžie bytů a napomohou tak pasivnímu stínění jižních prosklených ploch,“ vysvětluje architekt Luděk Podlipný.

Soukromí na viničním svahu

Atraktivní lokalita, ve které nový projekt Císařská vinice vyroste, nabízí především odpočinek od ruchu metropole, ale přesto se vyznačuje dobrou dopravní dostupností. V této oblasti se nachází mnoho hektarů zelených ploch, určených k příjemnému trávení volného času, například park Ladronka, letohrádek Hvězda nebo přírodní památka Skalka.

Rezidenti zde proto naleznou řadu příležitostí ke sportovnímu vyžití, včetně cyklostezek a inline dráhy, ale také blízkého motolského golfového hřiště. V okolí se nachází potřebná občanská vybavenost včetně Nemocnice na Homolce a FN Motol, jen pár minut jízdy autem trvá cesta k nedalekým obchodním centrům.

Předchozí

JAN AULÍK: Dobrý rok

LIHOVAR

Další