Coworkingové centrum BASE kupuje Scott.Weber

|

Společnost Penta Real Estate prodává plně obsazené coworkingové centrum BASE, které je součástí kancelářského komplexu Churchill na Praze 2. Kupujícím je společnost Scott.Weber Workspace, která pokračuje v expanzi a posiluje svoji roli lídra na pražském trhu s flexibilními kancelářemi. Penta provoz coworkingového centra přenechá stávající jedničce na trhu a bude se plně soustředit na nové developerské projekty mimo jiné v oblasti Florence a Hlavního nádraží.

„Pražský koncept BASE byl kombinací perfektní lokality, stylového pracoviště, kvality a špičkového zázemí s bezstarostnou flexibilitou typickou pro coworkingové prostředí. Nicméně jsme vnímali konsolidaci na trhu flexibilních kanceláří ze strany specializovaných operátorů, kteří mohou díky širší paletě lokalit nabídnout svým nájemcům větší mírů flexibility. Místo dalšího růstu pražského BASE jsme se proto rozhodli soustředit se na náš klíčový business – rozvoj velkých developerských projektů v širším centru Prahy. Provoz BASE však zachováme v jedinečném prostředí Jurkovičovy teplárny v Bratislavě,“ říká Pavel Streblov, obchodní ředitel pro komerční výstavbu společnosti Penta Real Estate.

Kupujícím je společnost Scott.Weber Workspace, lídr pražského trhu s flexibilními kancelářemi. Ta loni ohlásila velkou expanzi a ambici získat až 50% podíl na trhu. Touto transakcí se svému cíli přibližuje.

„Scott.Weber Workspace registruje čím dál větší poptávku po plně vybavených kancelářích, a tak neustále hledáme nové příležitosti k růstu jak akvizičně, tak organicky. Svou lokalitou, atraktivitou a úrovní služeb BASE do našeho konceptu plně zapadá, a tak pro nás byl logickou volbou. Naše předpověď konsolidace trhu se naplňuje, v současnosti naše centra zaujímají téměř 40 % trhu,“ říká Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace.

Centrum BASE má celkovou plochu 2200 m2, až osm zasedacích místností různých velikostí (od 4 do 18 osob), 25 kanceláří, školící místnost (až 24 osob) a komunitní zónu s možným využitím na eventy až pro 100 osob. Najednou v prostorech může pracovat až 300 osob. Nachází se v kancelářském centru Churchill, v budově, která vyniká špičkovou architekturou, flexibilním uspořádáním vnitřních prostor, úsporným provozem (certifikace LEED Gold). Díky nedalekému Hlavnímu nádraží je budova skvěle dopravně dostupná.

BASE bude 13. pražskou pobočkou spadající pod Scott.Weber Workspace.

Předchozí

Startuje 19. ročník Salonu dřevostaveb

Vyhlášení druhého ročníku ocenění TOP E&B

Další