Czech Industry Photo představuje u Můstku technologické průlomy

|

Jedinými pármi kroky od stanice metra Můstek v ulici Na Příkopě se otevírá fascinující výstava technologických inovací známá jako Czech Industry Photo. Až do 15. května mohou návštěvníci bezplatně prozkoumat umělecké fotografie a provokativní příběhy, které odhalují nekonečnou magii světa pod mikroskopem či v plazmatu. Praha je předposledním místem, které tato putovní expozice navštíví, přičemž každoročně osvětluje technologické novinky v deseti městech Čech a Moravy. Sedmiměsíční osvětová mise vyvrcholí v Plzni.

„Oceňujeme vysokou návštěvnost a ohlasy návštěvníků, které nás utvrzují v tom, že pokračování tohoto edukačního projektu, ať už ve fyzické či online podobě, má smysl. Původní záměr byl prezentovat dětem a mládeži tvůrčím způsobem vše, co slovo PRŮMYSL zahrnuje, včetně nových odvětví a zajímavých inovací. Avšak během realizace se ukázalo, že prezentace je přínosná i pro další skupiny lidí, jako jsou zástupci dodavatelských firem, učitelé, investoři, novináři a další příznivci technologických novinek,“ uvedla Kateřina Škopková, zakladatelka putovní fotografické výstavy.

Czech Industry Photo 2024 Praha Foto Vaclav Kropacek Ctk
Foto: Václav Kropáček

Czech Industry Photo je realizováno bez státních dotací díky podpoře nadšenců, spolupracujících subjektů, asociací a partnerů, kteří vidí důležitost a smysl v kreativní průmyslové osvětě. Aktuálně se připravuje nový ročník této putovní přehlídky. Přesné termíny a lokace budou brzy k dispozici na webových stránkách www.czechindustryphoto.com. Czech Industry Photo je pořádáno v rámci společenské odpovědnosti PROMOLIGA® – komunikační agenturou.

Předchozí

Rozvoj školství v Karlovarském kraji: Investice ve výši půl miliardy korun

Nejlepší studentský návrh zastřešení nádvoří slaví vítězství

Další