Rozvoj školství v Karlovarském kraji: Investice ve výši půl miliardy korun

|

pixabay.com

Karlovarský kraj obdržel přibližně půlmiliardovou částku na renovaci učeben ve školách a vylepšení jejich internetového připojení. Jedná se o několik desítek individuálních projektů, které navrhly školy jak na úrovni kraje, tak na úrovni obcí, uvedl krajský radní pro školství Jindřich Čermák (Piráti).

„My jsme rádi, že jdeme do závěrečné fáze toho balíku modernizace učeben v našich středních školách. To jsou všechno projekty, které jsou podpořeny z programu Spravedlivá transformace v celkové výši zhruba 500 milionů korun, které jdou kromě zlepšování učeben i na lepší konektivitu škol,“  dodal Čermák.

Mezi nedávné projekty patří například modernizace odborných učeben na gymnáziích v Mariánských Lázních a Chebu. Gymnázium v Ostrově také požádalo o zlepšení připojení.

Tyto projekty již byly schváleny a jejich realizace na školách probíhá. V rámci krajských škol se plánuje modernizace učeben na Pedagogické škole v Karlových Varech a modernizace učeben a vytvoření bezbariérového vstupu na Obchodní akademii v Karlových Varech. Obě tyto projekty jsou rozsáhlé a jejich náklady se pohybují v řádech desítek milionů korun, doplnil Čermák. Podle něj by měly tyto projekty projít alespoň výběrovým řízením na dodavatele ještě letos.

Původně byla na renovaci škol vyčleněna z programu Spravedlivá transformace, který podporuje zlepšení podmínek v regionech postižených útlumem těžby uhlí, omezené finanční prostředky. Nicméně, kraj reagoval na velký zájem ze strany škol a finanční prostředky pro tyto účely zvýšil.

Předchozí

Stavební firmy směřují k uhlíkové neutralitě před rokem 2050

Czech Industry Photo představuje u Můstku technologické průlomy

Další