Stavební firmy směřují k uhlíkové neutralitě před rokem 2050

|

pixabay.com

Největší české stavební společnosti se postupně snaží omezovat svou ekologickou stopu a snižovat produkci skleníkových plynů. Cílem je dosáhnout úplné uhlíkové neutrality několik let před závazkem EU do roku 2050. Zmírňování emisí je výzvou, které se firmy přizpůsobují postupně, často využívají recyklované materiály a obnovitelné zdroje energie.

Společnost Strabag plánuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040. Firma hodlá provést změny ve všech oblastech své činnosti, od výroby stavebních materiálů až po administrativní provoz. Podle předsedy představenstva Moritze Freyborna je recyklace důležitou součástí strategie, protože výroba stavebních materiálů má značný podíl na emisích CO2.

Podobně se firma Skanska snaží o uhlíkovou neutralitu do roku 2045 a snížila emise uhlíku o 60 % ve srovnání s rokem 2015. Pro ředitele podpory projektů Davida Kuchaříka je klíčové zaměřit se na recyklaci stavebních materiálů, které mají významný podíl na emisích CO2.

Firma Vinci Construction CS plánuje snížit produkci skleníkových plynů do roku 2030 o 40 % oproti roku 2019. I když komplexní uhlíkovou neutralitu chce dosáhnout v delším časovém horizontu, firma čeká na finální legislativu, která ještě není dostatečně jasná.

Předchozí

Výstavba bytů v Královehradeckém kraji klesla o čtvrtinu

Rozvoj školství v Karlovarském kraji: Investice ve výši půl miliardy korun

Další