DOMOV PRO MODERNÍ CESTOVATELE

|

Rezidence The Julius Prague je hodna jména rodiny Julius Meinl. Snoubí se zde 160 let prvotřídních služeb s kvalitou a inovacemi.

Text: Redakce

Foto: The Julius Prague

Rezidence The Julius Prague se veřejnosti otevřel letos v červnu a pro rodinu Julius Meinl představuje první krok do sektoru cestovního ruchu. To vše pod dohledem člena rodiny Julius Meinl, nyní již v rukou šesté generace. Společnost vytvořila zážitkový koncept pro prodloužené pobyty. The Julius začíná svou existenci v Praze, kde hodlá vytvořit a nabídnout pocit domova pro moderní světové cestovatele.

Přírodním světlem prosvícený prostor Emporium bistro lounge s dominantou atypických lustrů z Preciosy láká hosty k soukromému i pracovnímu posezení během celého dne.

SYNONYMUM PRO KVALITNÍ PRODUKTY A SLUŽBY

Počínaje rokem 1862 je rodina Julius Meinl po šest generací klíčovým prvkem v podnikání ve střední Evropě, zejména ve Vídni, kde má firma své kořeny. Od kvalitních potravinářských výrobků, přes proslulou kávu, až po vídeňské emporium delikates Julius Meinl am Graben je to značka, která byla v regionu vždy oblíbená a je synonymem pro kvalitní produkty a služby.

The Julius čerpá ze 160 let trvajícího odkazu služeb, kvality a inovací, aby nabídl to, co rodina považuje za pohostinnost pro příští generace. Jednotlivé rezidence v The Julius byly vytvořeny pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty. Jsou navrženy v nejvyšším možném standardu, aby zajistily spokojenost, komfort a pohodlí.

The Julius nabízí flexibilitu apartmánového bydlení a zároveň pohostinnost prvotřídního hotelu. Slibuje tak hostům jedinečný zážitek v nadčasovém standardu evropské pohostinnosti a moderního přístupu. Cílem projektu je podle slov Julia Meinla VI. pomoci lidem najít ve městě místo, kde jsou jako doma.

VSTUP DO SVĚTA CESTOVÁNÍ

„Od počátku projektu The Julius jsme pevně věřili, že úspěch bude vycházet z poskytování vysoce kvalitního zážitku, který je formován potřebami hosta. U toho jsme začali. A nyní, po několika letech a pandemii, jsme otevřeli svou první lokaci. Nyní s jistotou víme, že náš výchozí bod byl správný. The Julius čerpá z našeho rodinného dědictví služeb a kvality, a my jsme hrdí a nadšení, že vstupujeme do světa cestování úplně poprvé. Tento proces jsme zahájili tím, co jsme jako podnikatelé dobře znali – kvalitní produkt, prvotřídní servis a spokojenost zákazníků. Výsledkem je The Julius,“ komentuje nový projekt Julius Meinl VI., spoluzakladatel The Julius.

Od začátku společnost neváhala podstupovat rizika a přijímat inovace. Od svého prvního vídeňského obchodu s potravinami v roce 1862, až po první moderní supermarket. Nyní chce pokračovat v odkazu rodiny Julius Meinl vytvořením nového benchmarku v cenově dostupném luxusním pohostinství. Nabízí bezchybný zákaznický servis, kvalitní produkty a prostředí pro inovace – tři jednoduché, a přitom základní hodnoty, o něž se opírá vše, co dělá.

V SAMÉM SRDCI PRAHY

Když se o nabídce a konceptu rozhodlo, The Julius tým hledal vhodné místo. Volba padla na Prahu, protože The Julius se zaměřuje na neprvoplánová hlavní města světa. Chtěl proto začít ve městě, které si zasluhuje odlišný pohled. Ve městě s prosperující současnou kulturou. Rodina Julius Meinl má navíc kořeny v České republice, takže to byl hlavní důvod, proč se rodina rozhodla otevřít první rezidenci právě v Praze. The Julius Prague je tak poctou jejich předkům.

Budova, v níž sídlí The Julius, se nachází v samém srdci Prahy, na okraji historického Starého Města. Původně byla postavena v roce 1891 jako novorenesanční obytný dům.

Nemovitost navržená předním italským designérem Matteo Thun & Partners nabízí prvotřídní vybavení a také elegantní a zároveň útulné prvky, jako jsou přírodní dubové podlahy, měkké povlečení a moderní koupelny. Uprostřed budovy se rozkládá prosvětlený prostor, k němuž je připojena restaurace, salonek, bar, posilovna a zasedací místnosti.

KLÍČOVÝ ZDROJ INSPIRACE

Apartmány, společné prostory i restaurace, které jsou vybaveny pohodlným nábytkem a vybavením v hřejivé podzimní barevné paletě, jsou inspirované dílem slavného českého umělce Alfonse Muchy. Ať už pracujete, jíte nebo relaxujete s koktejlem, The Julius poskytuje prostor, kde si najdete své nerušené soukromí nebo se setkáte s ostatními hosty. The Julius je mnohem víc než jen pouhý hotel; je to rezidence. Zadání spočívalo v kompletním přenastavení tradičního pohostinství v nový druh, který nabízí rezidenční pocit apartmánu, ale též sociální rozměr hotelu.

Když už bylo navrženo něco nového, mělo to být nadčasové. Při zkoumání nových forem bydlení tak vznikla nová koncepce, která nabízí pocit „domova daleko od domova“. Poskytuje soukromí i nezávislost, ale zároveň nabízí flexibilní společné prostory, jako jsou coworkingové sdílené prostory, zasedací místnosti a otevřené salonky. Pokoje jsou navrženy jako apartmány a veřejné prostory jsou koncipovány jako rozšíření pokojů.

Klíčovým zdrojem inspirace pro The Julius byl návrat k uměleckému dědictví a oslavě českých umělců, jako jsou Alfons Mucha a František Kupka. „Inspirováni Muchovou prací jsme zvolili do pokojů pro hosty malou barevnou paletu v pastelových odstínech. Pracovali jsme s přírodními materiály a jemnými textiliemi, abychom vytvořili uklidňující a přívětivou atmosféru. Zatímco ve společných prostorách jsme zvolili živější barevnou škálu pro energičtější atmosféru, která se inspiruje Kupkovými abstraktními díly. Pro osvětlení jsme se nechali inspirovat českou uměleckou sklářskou tvorbou, která vyplňuje prostory teplou září,“ říká architekt Matteo Thun.

Tlumená teplá barevná škála z obrazů Alfonse Muchy prostupuje designovým interiérem všech soukromých apartmánů.

STÁLE ROSTOUCÍ MYŠLENKA

Od počátku byl projekt The Julius vytvářen jako rezidence, která je plně vybavená pro uspokojení rozmanitých individuálních potřeb. Nabízí pohodlný prostor, který je vhodný pro společenská setkání i profesionální coworking. Rovnováha mezi soukromím a vytvářením sociálních vazeb je zde klíčová; nepovšimnuté detaily zážitek zdokonalí.

Flexibilita, vytvořená s ohledem na moderního cestovatele, byla od počátku stanovena jako klíčový prvek pobytového zážitku. Od rezervace, přes odbavení, až po vstup do pokoje. Uvnitř The Julius je 168 individuálních rezidencí, kde lze relaxovat v prostorně navržených obývacích pokojích a ráno si třeba udělat kávu v pohodlí vlastní kuchyně.

Koncept by měl fungovat jako stále rostoucí myšlenka, která se rozšiřuje v mezinárodním měřítku, a přitom nepřestává přebírat tón, historii a cítění každého města, v němž je realizována.

„Spokojenost zákazníků není jen naší nejvyšší prioritou, je to naše jediná priorita. Rozpoznali jsme mezeru na trhu, a proto nabízíme službu, která odpovídá potřebám moderního cestovatele. Zážitek, který je dobře navržený, zároveň flexibilní a pohodlný, ale přitom domácký. Ctíme naše principy a vytváření konceptu The Julius nám dalo možnost nejen ohlédnout se za odkazem rodiny Julius Meinl, ale také tvořit novou budoucnost. The Julius nabízí možnost přenést naše dlouholeté znalosti, zkušenosti a nadšení do nové sféry, k novému publiku i do nových destinací,“ shrnuje vizi Julius Meinl VI., a vystihuje tak podstatu historického kroku rodiny Julius Meinl. ■

Předchozí

V roce 2021 se u nás prostavělo 579 miliard

Válka nemovitostí

Další