E&B nejen o atraktivní architektuře a víkendovém bydlení

|

Právě vychází letní dvojčíslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Jeho hlavním tématem je jako vždy skvělá architektura, která by měla podle Milorada Miškoviće tak trochu provokovat a být plná paradoxů. Představujeme také nové pražské projekty i celé čtvrti. Dozvíte se o nových trendech ve stavebnictví, třeba v podobě hybridních staveb.

A protože je léto, podíváme se i na víkendové bydlení, jak si ho představují současní čeští architekti, kteří ve svých projektech nabízejí útulnou a zároveň minimalistickou atmosféru, skvělé útočiště před shonem velkoměsta. Objevujte s námi také nečekaně zajímavé projekty a produkty českých sklářů a designérů, o jejichž tvorbu je zájem i v zahraničí. Nabízíme i výlet za architekturou ve spojení s výrobou elektřiny. V čísle rovněž najdete průřez výjimečnými a oceňovanými kancelářemi, nechybí ikony světového designu, pozvánka na aktuální výstavy nebo na cesty za golfem do zahraničí.

Pojďme se tedy společně inspirovat a objevme nové možnosti pro váš byznys a životní styl v našem aktuálním vydání!

Vybíráme to nejlepší z obsahu

16 / Atraktivní architektura se nemusí líbit všem

Říká o přístupu k současné architektuře bělehradský rodák Milorad Miško Mišković, který proměňuje tvář pražských čtvrtí už třicet let. Jeho developerská společnost Karlin Port Real Estate mění nejen Karlín, ale třeba i Vinohrady. Aktuálně se chystá oživit dlouho chátrající historické Vyšehradské nádraží, kde by měly vzniknout atraktivní mikrobyty. Milorad Mišković žije život naplno a je pověstný svojí neutuchající energií.

30 / Víceúčelové a ekologické

Praha chystá multifunkční a udržitelné městské čtvrti. Pražské developerské společnosti bylo svěřeno nemovitostní portfolio, které nyní čítá přes 800 tisíc m2 městských pozemků určených především pro bytovou výstavbu. Připravuje na nich více než 50 projektů, které zahrnují v horizontu deseti let výstavbu šesti až osmi tisíc bytů. PDS v souladu s aktuálními urbanistickými trendy a pražským klimatickým plánem připravuje dlouhodobě udržitelnou výstavbu, která má multifunkční využití a je šetrná k životnímu prostředí.

40 / Hybridní stavby. Na tuzemský trh přichází nový stavební segment

S Lukášem Urbanem, členem představenstva stavební společnosti SYNER Group, jsme si povídali o jejich vstupu do zcela nového segmentu, kterým jsou hybridní stavby. V nich se oproti klasickým dřevostavbám využívá mix různých materiálů. Prozradil nám, že důvodem spojení se společností CREE BUILDINGS je udržitelný přístup ke stavařině a řešení hybridních dřevěných prvků, které jsou zcela v souladu s firemní filozofií společnosti SYNER.

50 / Víkendové bydlení

Češi milují chaty a chalupy, více než třetina obyvatel Česka vlastní nějakou rekreační nemovitost. Představuje pro ně útěk do přírody před městským shonem. Na následujících stranách představíme několik zajímavých objektů pro víkendové bydlení, které díky architektům mají zcela současnou, moderní tvář. Je to například dřevěná novostavba v rekreační oblasti u Lipna, která čerpá z principů šumavské architektury, zahradní pavilon na pražské zahradě, lesní chata u Prahy nebo rodinná chalupa s názvem Dvě sestry na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

64 / Najdu si radost v každém projektu

František Jungvirt je mladý, talentovaný sklářský výtvarník, designér a malíř skla, jehož díla fascinují svou originalitou a precizností. V rozhovoru s ním se ponoříme do tajů sklářského umění, zjistíme, co ho inspirovalo k této kariéře a jaké techniky a materiály používá k tvorbě svých jedinečných děl. František nám také prozradil, co ho inspiruje, jaké výzvy přináší práce se sklem a jak vidí budoucnost sklářského řemesla v moderním světě.

70 / Byt snů a ikonické produkty v nových barvách a materiálech

VitraHaus Loft je kreativně zpracovaný interiér, byt snů umístěný v nejvyšším patře budovy VitraHaus ve Weil am Rhein, který pravidelně mění svoji podobu pod rukama současných designérů a umělců. Nejnovější projekt vytvořila Sabine Marcelis – ve své odvážné instalaci využívá kaskádovité spektrum barev a nabízí nový pohled na žití v současných interiérech. Nizozemská umělkyně také přepracovala dva ikonické produkty Vitra navržené Vernerem Pantonem, které tvoří limitovanou edici Sabine Marcelis 2024 přímo vycházející z instalace VitraHaus Loft.

76 / Svítidla inspirovaná přírodou

Česká sklářská společnost Preciosa Lighting realizovala dvě instalace pro skupinu Almoosa Health Group, která patří k předním poskytovatelům zdravotní péče ve východní provincii Saúdské Arábie. Prvním projektem bylo zelené svítidlo s názvem Crystal Canopy pro nemocnici Almoosa North Tower – a protože byl klient velmi spokojený, oslovil Preciosu ještě jednou. Druhým projektem se tak stalo modré svítidlo s poetickým názvem Zasněná louka pro rehabilitační nemocnici Almoosa.

80 / Za golfem do zahraničí

Golfová hřiště po celém světě nabízejí nejen sportovní výzvy, ale i jedinečné zážitky a dechberoucí scenérie. Pokud chcete rozšířit své golfové obzory a zažít hru v novém prostředí, je cestování za golfem do zahraničí ideální volbou. Od prosluněných hřišť jižní Evropy přes exotické krajiny až po prestižní hřiště ve Spojených státech – golfová dobrodružství v zahraničí slibují nezapomenutelné zážitky. Objevte s námi nejzajímavější golfové destinace, které si nesmíte nechat ujít.

Předchozí

Výprava za možnostmi šetrnějšího života

Pocta Františku Tichému

Další