GRAPHIC SUTNAR PUPP

|

Pocta českému grafikovi a návrháři Ladislavu Sutnarovi

Tato speciální edice hodinek z manufaktury Bohematic, které nesou nově název ROBOT GRAPHIC SUTNAR, vznikla u příležitosti 321. výročí založení karlovarského Grandhotelu Pupp. Je to ohlédnutí za úctyhodnou tradicí, ale zároveň startovní odpočet, který svědčí o tom, že Grandhotel Pupp má oči upřené dopředu.

Hotel je nestárnoucí stálicí na hotelovém nebi, a to nejenom pro svou krásu, tradici a historii, během které jej navštívily největší osobnosti své doby, ale také díky neustálému rozvoji, který mu dopřávají jeho majitelé a manažeři.

Modelem GRAPHIC SUTNAR se začal v roce 2020 psát příběh značky Bohematic. Připomíná to nejlepší z historie i současnosti českého grafického designu a vzdává poctu významnému českému grafikovi a návrháři Ladislavu Sutnarovi. Hodinkám dominuje velký reliéfní číselník usazený v subtilním pouzdru s elegantně tvarovanými nožkami. Detaily číselníku, tvar ruček i design korunky nesou typické prvky Sutnarovy tvorby vycházející z přísných geometrických kritérií a elegantní modernistické typografie. Mechanický kalibr s ručním nátahem dokonale odpovídá společenskému charakteru tohoto modelu.

Pro edici Graphic Sutnar Pupp zvolila manufaktura elegantní stříbrno-zlatý reliéfní číselník se zlacenými ručkami s luminiscencí. Stylizovaný kvítek, který zdobí korunku a protiváhu vteřinové ručky, si vypůjčili z dekorativního ornamentu, jenž je součástí vizuální identity GH Pupp, a modrou barvu, která ji podkresluje, promítli do ručně šitého řemínku z ještěří kůže. Jedinečnost každého kusu z této limitované série 12 hodinek dokládá gravírovaný nápis na víku.

Předchozí

Zacelené Vítězné náměstí

Nadčasovost, udržitelnost, emoce

Další