I drobné částky investované do nemovitostí mohou vydělat

|

Bytový dům, ilustrační snímek. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-4.0)

Investice do nemovitostí táhnou, a to i v tuzemsku. Důkazem mohou být i loňské výsledky platformy Investown, jejíž obrat vyrostl o 300 % a investorům dopřála výnosy přes 150 milionů korun. Ta umožňuje investovat do úroků zajištěných právě nemovitostmi. Aktuálně tak expanduje na slovenský trh a chce nabídnou i automatizované investice do nemovitostí pomocí trvalých příkazů.

„My, Češi opravdu stále cítíme pevný vztah k cihle. Jednoduše chceme mít své investice zajištěné něčím, na co si lze takzvaně sáhnout. Aktuální situace na trhu ale jednoduše neumožňuje každému koupit si investiční byt nebo třeba garáž,“ vysvětluje CEO a spoluzakladatel Investownu Alan Pock popularitu investičního crowdfundingu. Ten je totiž pro lidi výhodnou alternativou, ke které nepotřebují miliony, ale stačí jim mnohdy i jen pár stovek korum měsíčně. „A očividně to funguje, protože jsme jim dokázali vydělat 150 milionů korun, které mohou dále investovat. Určitě je z čeho vybírat, aktuálně máme v nabídce deset projektů, které čekají na proinvestování,“ dodal.

A podobně to platí i pro Slováky, dodává další ze zakladatelů a CMO Investownu Peter Maslík, proto firma vnímá jako logický krok expandovat tímto směrem. „Také na Slovensku chceme ukázat, co je s pár stovkami měsíčně možné,“ uvedl.

Investown za poslední rok lámal rekordy nejen v růstu obratu. Podařilo se mu totiž otevřít pro investory už 640 příležitostí k investování. Jen během prosince 2023 pak přibývaly rychlostí až 10 nových denně. Průměrně jsou přitom proinvestovány za necelé čtyři dny. Poslední měsíc loňského roku byl však rekordní také v částce, kterou uživatelé platformy proinvestovali – přesáhla 250 milionů korun. Přitom si Investown stále drží 100% úspěšnost a ani jednou nebylo třeba rozjetý projekt stahovat či rušit. Milníků tak platforma překonala hned několik. Jedním z těch nejzásadnějších bylo ovšem získání licence ČNB, díky které lze vyrazit také za hranice České republiky a společnost se tak začala připravovat na expanzi na zmíněné Slovensko.

„Všechny úspěchy, kterých se nám podařilo dosáhnout, jsou samozřejmě skvělé. Nebylo by to však možné bez našich klientů, kteří nám tím dávají svou důvěru a signál, že je pro ně náš produkt opravdu přínosný,“ uvedl Pock.

Airbnb 2
Byty, ilustrační snímek. Foto: CZECH INN HOTELS

Dalším důkazem úspěchu je podle představitelů firmy i to, že loňský rok se počet klientů téměř zdvojnásobil. Služby společnosti využilo už přes 80 tisíc lidí, což je téměř o polovinu více než v roce předchozím. Konkrétně jich přibylo více než 30 tisíc. „Takový zájem je pro nás závazkem a velkou motivací, abychom své služby nadále zlepšovali,“ doplňuje Pock.

Nejen expanze

Letošní rok se ovšem v Investownu neponese jen v duchu expanze na další trhy. Nedávno tak například pro nově příchozí spustil na webu kalkulačku dosavadních výnosů, která jako zdroj používá výsledky z databáze platformy. Každý se tak může přesvědčit o tom, kolik s Investownem může vydělávat.

Velké plány má společnost také pro svůj produkt. V první řadě se jedná o takzvaný autoinvest, kdy Investown nabídne automatizované investice do nemovitostí pomocí trvalých příkazů s možností nastavit libovolnou pravidelnost. Postaví se tak vedle dalších platforem z jiných oblastí investování, které podobnou funkci umožňují. A pro své nejaktivnější investory nabídne zcela nový premium program, který bude založený na četnosti a výši investic. Členové tohoto programu pak získají řadu benefitů, například lepší výnosy, předplatné partnerských podcastů nebo třeba možnost zúčastnit se prestižních událostí.

Předchozí

Apartmán v Alpách, nebo domek u moře? Zajímavá investice, ale má svá úskalí

Zelená obchodní centra realitou i v Česku. KLM real estate ho otevřela v Humpolci

Další