Inspirace krásou a harmonií přírody

|

Sklo inspirované moderní architekturou, nepoddajnou šumavskou přírodou i tradicí vaření piva

Nápojová řada CRUST odkrývá kresby pod kůrou stromů. Kolekce SHADOWS, rozšířená o řadu sklenic na nožce, zachycuje hru stínů a barev v zakřivení skla. Kolekce skla LINEA zrcadlí modernistickou architekturu a symetrii přírody. Vázy MONOCHROME EDIT napodobují siluetu topolu a půllitry KUGEL jsou na pivní sklo neobvykle barevné. Česká značka ručně vyráběného skla KLIMCHI obohatila svou nabídku o produktové novinky vytvořené podle návrhu kreativního ředitele Františka Jungvirta.

Foto: Anna Pleslová

Nové kolekce volně propojuje inspirace krásou a harmonií přírody. Fotografie produktových novinek KLIMCHI vznikly v luxusním designovém hotelu ANDAZ na Praze 1, zasazení nových kolekcí do jedinečných hotelových prostor dokládá spolupráci značek s podobným příběhem a hodnotami. Snímky Anny Pleslové vystihují krásnou synergii designových interiérů a ušlechtilého skla a přibližují nám způsob jeho užití.

Nevyčerpatelným zdrojem inspirace jsou pro kreativního ředitele KLIMCHI a autora všech produktových novinek Františka Jungvirta struktury, kterými nás obklopuje příroda, i tradice foukání skla do kovových forem, ukotvená v severních Čechách, na kterou KLIMCHI navazuje. To je i důvod, proč jejich sklo není nikdy hladké. Tyto inspirace se otiskly i do nejnovější kolekce značky KLIMCHI. Nápojová kolekce skla CRUST je primárně určena na sudově zrající lihoviny, jako je whisky a rum. „Ve svém optickém dekoru skla odráží kresebný příběh života pod kůrou i pohyb na lesních tůňkách a potůčcích,“ popisuje originální kolekci František Jungvirt. Set karafy a sklenic CRUST dopřeje nadčasový luxusní zážitek z pití i těm nejnáročnějším hostitelům. Slouží také jako set na vodu s naklapávací sklenicí, která funguje jako jakýsi uzávěr a chrání destilát či vodu před znehodnocením.

Minimalistická kolekce sklenic na nožce SHADOWS má své předtvary ve stejnojmenné stolní nápojové sadě, kterou KLIMCHI uvedlo na trh v roce 2020, rovněž v designu Františka Jungvirta, který touto kolekcí spolupráci s KLIMCHI otevíral. Nejnovější řadu tvoří šest klasických tvarů s vysokou stopkou v křišťálovém a tělovém odstínu Suede Pink a luxusní řadě Golden Lux. Design si pohrává se stíny a barvami zachycenými v zakřivení skla. Každý kus je dokonale tvarovaný tak, aby zvýraznil vůni a chuť vín, koktejlů i destilátů.

Elegance křivek a rafinovaných linií, kolekce nápojového skla LINEA promění každodenní stolování v oslavu současného minimalismu. V linii tvaru lze vidět plynutí řek v českých horách i poctu modernistické architektuře a uměleckému přístupu tvarové čistoty. „Vila Tugendhat v Brně, ale například i Volmanova vila v Čelákovicích jsou ceněná funkcionalistická díla, která nejen já stále obdivuji. Mám obrovskou radost, že se set LINEA stal součástí nového vybavení Volmanovy vily, vždyť právě touto architekturou byl inspirován“ dodává František Jungvirt. Každý kus vyznačující se jemností čárového optického dekoru ve skle je ručně dokončován brusem a leštěn do vysokého lesku.

„Procházíte mezi vysokými vlnícími se topoly, ztraceni uprostřed šumavských kopců, pod nohama křupe čerstvý sníh,“ přibližuje František Jungvirt intimní okamžik, který se snažil přenést do exkluzivního designu kolekce MONOCHROME EDIT. Štíhlé vázy, navržené pro květiny s dlouhými stonky a ozdobné trávy, přebírají vznosnou siluetu topolů. Stejně jako topol roste s grácií a bezbřehým duchem, je každá váza ručně vyrobena jemným, ale pečlivým dotykem řemeslníků.

Barevné pivní půllitry z kolekce KUGEL jsou příspěvkem současné značky KLIMCHI k zakořeněné tradici vaření piva a výroby pivního skla. Neobvyklé sklenice odkazují k tradičním soudkovitým tvarům a čočkovitému brusu, ale zároveň se mohou stát designovým kusem skla v moderním pivním baru. Kousky z kolekce KUGEL jsou s mistrovskou přesností ručně broušené a odborně tvarované v kovové formě.

Produktové novinky sklářské značky KLIMCHI zachycuje série fotografií, jimiž fotografka Anna Pleslová vystihla propojení ušlechtilého skla KLIMCHI a designových prostor hotelu ANDAZ na Praze 1. Designové sklo KLIMCHI navíc hotelové pokoje doplňuje nastálo. Prvotřídní řemeslo, luxus a umění má v hotelu ANDAZ své nezastupitelné místo. „Vedle fotografií kolekcí v luxusních apartmánech, kde na vás dýchá umění a design z každé strany, jsme vytvořili také sérii fotografií drinků s hotelovým MEZ BAREM. Luxus, vůně, barvy, kvalitní alkohol a ti nejlepší v oboru barmanství a vaření piva, to vše je třešničkou na dortu našim ručně foukaným sklenicím a půllitrům, kterým dáváme tu nejvyšší péči,“ doplnil František Jungvirt. Propojení značky KLIMCHI s hotelem ANDAZ není náhodné, KLIMCHI vždy hledá ke spolupráci značky s podobným příběhem a sdílející stejné hodnoty.

Předchozí

Rudolf Burda & Smetanova Litomyšl!

GPA 2023: Prodloužení termínu přihlášení

Další