Jsou ženskost a elegance nadčasové?

|

Ženskost, elegance i nadčasovost jsou elementy, které dlouhodobě provázejí módní návrhářku Jitku Klett a její tvorbu – a které spojují obě její značky JK Klett pro ready-to-wear módu a Jitka Klett Couture. Její práce a modely dodávají ženám sebevědomí a vyzdvihují jejich jedinečnost. Protože každá žena může být úspěšná a krásná, tvrdí Jitka.

Text: Redakce

Foto: Archiv Jitky Klett

Módní návrhářka Jitka Klett je nejen kreativní duše, ale je známá i pro svůj cit pro harmonii barev – a především je však majitelkou dvou módních značek. Tou první je JK Klett pro limitované kolekce ready-to-wear módy, tou druhou Jitka Klett Couture, jež nabízí originální modely šité na zakázku. Nové módní kolekce z linie Jitka Klett Couture udávají trendy a jsou inspirací pro následující kolekce JK Klett. Dlouholetá tradice značky klade důraz na ženskost, eleganci a nadčasovost – tyto elementy pak propojují oba brandy.

V uplynulém roce zaujala tvorba Jitky Klett publikum na módních přehlídkách v Miláně, Paříži, Maroku či na exotických Kapverdách. Tyto destinace se tak připojily k dalším 22 zemím, kde se již konaly prezentace této módní návrhářky.

Říkáte, že originální modely linie Jitka Klett Couture dotvářejí osobnost vašich zákaznic. Jak toho dosáhnete?

Mojí prací je vracet ženám sebevědomí a povzbuzovat je na cestě za jejich cíli a sny. Protože každá můžeme být úspěšná a krásná. Není přece nic krásnějšího než pohled na spokojenou, zdravě sebevědomou ženu. Stejně jako vhodně zvolený make-up, je správná volba padnoucího, na míru šitého modelu nedílnou součástí image úspěšných žen.

Oděvem vyzdvihuji jedinečnost každé klientky, která ji odliší a přidá jí sebevědomí. Individuálně nastavuji styling a výběr modelu každé zákaznici, která mi důvěřuje. Prvoplánový outfit nepůsobí důvěryhodně, originalita je nepostradatelná. Náš vzhled nás dotváří. „Business with Pleasure“ platí stále víc i při stylingu. Čím lépe se budeme cítit, tím pozitivnější energie z nás bude vyzařovat.

Naše klientky jsou úspěšné ženy, za jejichž úspěchem je však nejenom obrovské nasazení, ale často také ztráta jiných hodnot. V našem servisu posouváme hranice, spolupracujeme s nejkvalitnějšími lidmi v oboru a nasloucháme jejich odbornosti. Vzniká tak koncept, který je postaven nejen na profesionalitě, ale i lásce k naší profesi, kterou vkládáme do každého modelu. Věnujeme pozornost vizuálnímu pohledu, ale také všem lidským smyslům a jejich propojení.

Dokážete pomoci také ženám, jimž sebevědomí chybí a možná se kvůli oblékání i trápí, přestože nabídka je dnes velmi široká?

Že se ještě dnes ženy dokážou trápit kvůli oděvu? Pro mě nepochopitelné. Je běžné, že žena v padesáti letech nemá postavu modelky, není to však důvod k tomu, aby ztratila atraktivitu a sebevědomí. Přiznám se, že o mnoho raději zprostředkuji proměnu ženám, které ideální postavu nemají.

Jak si vás zákaznice nejčastěji nacházejí, jaká je v tomto ohledu vaše strategie? 

Náš salon je diskrétní. Tato filozofie vznikla, když klientky začaly používat větu: „Neprozradím, odkud model mám, chci vás mít jen pro sebe“. 🙂 Samozřejmě z pohledu byznysu to není nejšťastnější model, ale našli jsme kompromis a postupně jsme se vypracovali na úroveň, kdy je prestiž se prezentovat modelem Jitky Klett. Přes doporučení si k nám najdou cestu ti, pro které jsme největším přínosem.

A co vaše řada ready-to-wear, proč vlastně vznikla, když máte úspěšnou značku Jitka Klett Couture? 

Po dvaceti letech v módním byznysu, kdy jsem se z největší části věnovala šití oděvů na míru, jsem se rozhodla vytvořit cenově dostupnější řadu oděvů na běžné nošení s potenciálem oslovit více klientů. Vytvořili jsme styl JK Klett, který je čitelný a rozeznatelný od ostatních značek na světovém trhu s módou.

Naše největší investice do retailu však nebyla v roce 2017 správně načasovaná a pandemie covid-19 ji zcela zastavila. Ještě nyní, rok po pandemii, naši ready-to-wear řadu stabilizujeme.

Pronikáte i na zahraniční trhy, to je u nás v módním byznysu ojedinělé. Co stojí za vaším úspěchem?

Často investujeme veškerou naši energii do naší odbornosti, celkového pracovního nasazení a oděv vnímáme jako méně důležitý. Na vaši zahraniční cestu vás dokážeme oděvem nastavit tak, aby vaše pracovní cesta měla větší potenciál. Je to hra s psychikou, zkušenostmi z oboru a talentem, na kterém celoživotně pracuji a do kterého stále investuji energii, čas i finance. Manželky zahraničních politiků za námi zatím do Prahy nepřijely, ale našli jsme si je sami. Stálo to však mnoho píle a úsilí.

Loajalita a podpora českých značek v kreativním byznysu je slabá, zbytečně se staví do pozice nepříjemné konkurence, a to nám paradoxně v zahraničí ubírá na síle.

Věnujete se ve své tvorbě i pánům? 

Ano, pánům poskytuji ten nejvzácnější servis! Tvoříme atraktivitu, reprezentativnost a spokojenost jejich žen.

Originály se značkou Jitka Klett Couture

Jitka Klett Couture, to jsou unikátní modely navržené na míru – luxusní večerní róby, svatební či malé společenské šaty, kožené modely a avantgardní byznys styl. Majitelkami těchto vyhledávaných modelů jsou úspěšné podnikatelky, vysoce postavené političky, manželky státníků z Evropy, Blízkého východu nebo subsaharské Afriky.

Tvorba linie Jitka Klett Couture není pouze o módě. Jejím cílem je zprostředkovat klientovi příjemný, mnohdy až relaxační zážitek. Navíc se salon Jitka Klett Couture v předvánočním čase přenese do kouzelného prostředí prvorepublikové vily na pražských Vinohradech, kde povýší tento privátní servis šití oděvů ještě na vyšší úroveň.

Více na www.jitkaklett.com.

Linie ready-to-wear JK Klett 

Značka JK Klett se pyšní mnoha zahraničními angažmá a prezentacemi, díky nimž si postupně buduje mezinárodní působnost a dostává se do prodeje i mimo Českou republiku. Módní kolekce jsou uváděny na trh v limitovaném množství, každou z nich provází zajímavý příběh a každá má svůj jedinečný autorský potisk. Ten se tiskne na prémiové přírodní nebo recyklovatelné materiály. V nabídce JK Klett dnes najdeme kromě oděvů také kolekce kabelek nebo vlastní parfém.

Luxusní módní ready-to-wear značka nemá v Česku historii. Současná generace lidí v produktivním věku je právě tou, která může obnovit tradici elegance, ženskosti a luxusu, jež byla v prvorepublikovém období přerušena obdobím komunismu.

Více na www.jkklett.com.

***

Jitka Klett

Po ukončení studia na Střední průmyslové škole oděvní v Prešově založila v roce 1994 v Košicích na Slovensku svou módní značku. V roce 2004 se Jitka Klett přestěhovala do Prahy. V průběhu let prezentovala svou tvorbu v 22 zemích na vlastních autorských přehlídkách nebo na týdnech módy. Mezi její klienty patří významné ženy z celé Evropy i Blízkého Východu. Za téměř 30 let vybudovala dvě módní značky – Jitka Klett Couture a módní značku s oděvy na běžné nošení JK Klett.

Návrhářka je mimo profesní kariéru aktivní také ve svých charitativních projektech Jitka Klett for Fashion Revolution a Jitka Klett a Ženský úspěch. V roce 2021 získala mezinárodní stříbrné ocenění ST Oscar della Moda v italské Florencii za dlouhodobý přínos pro módní byznys.

Předchozí

Lehkost a minimalismus

DŮM NENÍ SOCHA

Další